Integracyjny Dzień Dziecka w Kobyłce

  • 10 maja 2017

Spraw swoim pociechom jeszcze więcej radości i zacznij z nimi świętować te szczególne dla nich święto już 28 maja na Placu 15 Sierpnia! W programie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: fotobudka, animacje, gry, konkursy i zabawy z nagrodami. Sporej dawki endorfin z pewnością dostarczy wesołe miasteczko i występ grupy „Fruktaki Show”. A dla dorosłych niespodzianka w postaci koncertu gwiazdy disco polo - MACZO! Zapraszamy od godziny 14:00.

„Symfonia na skrzypce i DJ-a” w kobyłkowskich szkołach

  • 22 maja 2017

Projekt edukacyjny, uzupełniający zajęcia z edukacji muzycznej, zostanie zrealizowany w Zespołach Szkół Publicznych nr 2 i 3 w Kobyłce. Niebywałą gratką dla młodzieży z pewnością będzie udział fenomenalnego Tomasza Dolskiego, najmłodszego laureata prestiżowej nagrody muzycznej ZAKR-u "KRYSZTAŁOWY KAMERTON" oraz laureata 3 miejsca w pierwszej edycji programu telewizyjnego Polsatu - "Must be the music".

Złota Drużyna

  • 22 maja 2017

Niezwykle udane dla kobyłkowskich wędkarzy były ostatnie zawody z cyklu Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego PZW w dyscyplinie spławikowej, rozegrane 13 maja na Kanale Królewskim. Bezapelacyjne drużynowe zwycięstwo zapewniło „niebieskim” tytuł Mistrza Okręgu.

Nie zabieraj mnie - jak postępować z młodymi dzikimi zwierzętami

  • 19 maja 2017

Czy każde młode i nieporadne zwierzę wymaga ratunku? Dzikie zwierzęta w zadziwiający sposób ułatwiają przetrwanie sobie i swojemu potomstwu. Specjalistami w tej dziedzinie są sarny. Zaraz po urodzeniu sarna mama „porzuca” młode. Jeśli urodziła więcej niż jedno koźlątko, to rodzeństwo może być oddalone od siebie nawet o pół kilometra! Ta taktyka oraz fakt, że maluchy pozbawione są zapachu, mają zwiększyć ich szanse na przeżycie.

XII Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Karola Wojtyły

  • 17 maja 2017

Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić: obawiam się, że nie byłem wobec niej zupełnie w porządku” Jan Paweł II. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 18 maja o godzinie 14:00 do Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Kobyłce na finał XII Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy wielkiego Człowieka, naszego Rodaka, Karola Wojtyły.

Inwestycje drogowe w mieście nabierają tempa

  • 16 maja 2017

Miasto Kobyłka kontynuuje realizację priorytetowych inwestycji drogowych przeznaczonych do wykonania w 2017 r., a zapisanych na lata 2017 – 2021. Jako pierwsza została już wylana masa bitumiczna na ulicy Turowskiej. W okresie letnim rozpoczniemy przebudowę Al. Jana Pawła II i ulicy Narutowicza. Systematycznie budujemy kolejne ulice i poprawiamy stan dróg w mieście, aby komfort życia naszych mieszkańców był coraz lepszy.

Strony