O energii i działaniu na śniadaniu z biznesem w Kobyłce

  • 17 marca 2017

5 kwietnia odbędzie się kolejne już spotkanie z przedsiębiorcami w Kobyłce, którego tematem przewodnim będzie szeroko rozumiana energia. Jak wszyscy doskonale wiemy, że bez energii w dzisiejszym rozpędzonym świecie nic nie może się wydarzyć. Jest ona potrzebna każdemu człowiekowi, przede wszystkim do pracy, również do tworzenia i do działania.

Brązowy medal dla siatkarzy Trójki Kobyłka!

  • 27 marca 2017

Ogromne emocje, niepewność do ostatniej piłki, tłum kibiców, świetna organizacja – tak przebiegał niezapomniany finał Mistrzostw Mazowsza młodzików pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka w hali sportowej ZSP nr 3. W ostatni weekend cztery najlepsze i bardzo wyrównane zespoły z Mazowsza stoczyły prawdziwy bój o medale mistrzostw województwa. Na sześć meczów aż pięć zakończyło się wynikiem 2:1 po zaciętych tie break – ach, a o końcowej kolejność decydował ...jeden mały punkt!

Plan zagospodarowania przestrzennego dla Kobylaka i Turowa

  • 24 marca 2017

Z dniem 30 marca wejdzie w życie nowy plan zagospodarowania przestrzennego południowej części Kobyłki dla dzielnic: Kobylak i Turów. Systematycznie porządkowane miasto pod względem urbanistycznym to ogromne ułatwienie dla mieszkańców i inwestorów, którzy jeszcze przed zakupem działki czy też budową domu znają przeznaczenie własnych gruntów oraz pozostałych z nimi sąsiadujących. Istotnym jest również fakt, że uchwalenie planu wiąże się z narzuceniem określonego ładu przestrzennego na danym terenie, który zostanie uzyskany poprzez realizację ustaleń tego planu.  

Zygmunt Stary zawita do Kobyłki

  • 24 marca 2017
Nowe miano Zygmunta Starego w dzielnicy Zalasek, będzie nosić ulica, której nazwę uchwaliła Rada Miasta Kobyłka. Dostojna osoba króla Polski przedostatniego z dynastii Jagiellonów szczególnie przypadła do gustu radnym, którzy jednogłośnie zdecydowali o nadaniu nazwy związanej z osobą władcy. Nazewnictwo dołączy do innych obowiązujących w mieście z dniem 30 marca.

Strony