Integracyjny Dzień Dziecka w Kobyłce

  • 10 maja 2017

Spraw swoim pociechom jeszcze więcej radości i zacznij z nimi świętować te szczególne dla nich święto już 28 maja na Placu 15 Sierpnia! W programie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: fotobudka, animacje, gry, konkursy i zabawy z nagrodami. Sporej dawki endorfin z pewnością dostarczy wesołe miasteczko i występ grupy „Fruktaki Show”. A dla dorosłych niespodzianka w postaci koncertu gwiazdy disco polo - MACZO! Zapraszamy od godziny 14:00.

Praca dla nauczycieli

  • 25 maja 2017
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce pilnie poszukuje nauczycieli do pracy z uczniem klasy II szkoły podstawowej w systemie nauczania indywidualnego: edukacja wczesnoszkolna - tygodniowy wymiar zatrudnienia 5 godzin; zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - tygodniowy wymiar zatrudnienia 2 godziny; logopedia - tygodniowy wymiar zatrudnienia 1 godzina w okresie do 23 czerwca 2017 roku.
 

Język angielski nie straszny naszym uczniom

  • 23 maja 2017

VII edycja powiatowego konkursu języka angielskiego „Albion” była dla młodzieży możliwością sprawdzenia swoich umiejętności, tym razem w znajomości języka obcego. Po raz kolejny uczniowie z Kobyłki zajęli wiodące miejsca w konkursie udowadniając, że język angielki nie jest im straszny. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 19 maja w Starostwie Powiatowym.

„Symfonia na skrzypce i DJ-a” w kobyłkowskich szkołach

  • 22 maja 2017

Projekt edukacyjny, uzupełniający zajęcia z edukacji muzycznej, zostanie zrealizowany w Zespołach Szkół Publicznych nr 2 i 3 w Kobyłce. Niebywałą gratką dla młodzieży z pewnością będzie udział fenomenalnego Tomasza Dolskiego, najmłodszego laureata prestiżowej nagrody muzycznej ZAKR-u "KRYSZTAŁOWY KAMERTON" oraz laureata 3 miejsca w pierwszej edycji programu telewizyjnego Polsatu - "Must be the music".

Złota Drużyna

  • 22 maja 2017

Niezwykle udane dla kobyłkowskich wędkarzy były ostatnie zawody z cyklu Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego PZW w dyscyplinie spławikowej, rozegrane 13 maja na Kanale Królewskim. Bezapelacyjne drużynowe zwycięstwo zapewniło „niebieskim” tytuł Mistrza Okręgu.

Nie zabieraj mnie - jak postępować z młodymi dzikimi zwierzętami

  • 19 maja 2017

Czy każde młode i nieporadne zwierzę wymaga ratunku? Dzikie zwierzęta w zadziwiający sposób ułatwiają przetrwanie sobie i swojemu potomstwu. Specjalistami w tej dziedzinie są sarny. Zaraz po urodzeniu sarna mama „porzuca” młode. Jeśli urodziła więcej niż jedno koźlątko, to rodzeństwo może być oddalone od siebie nawet o pół kilometra! Ta taktyka oraz fakt, że maluchy pozbawione są zapachu, mają zwiększyć ich szanse na przeżycie.

Strony