Aleksander Cieślak trenerem piłkarzy Wichru Kobyłka

  • 12 lipca 2017

W zespole seniorów MKS Wicher Kobyłka, występującym w klasie A,  nastąpiła zmiana trenera. Dotychczasowego szkoleniowca, Krzysztofa Adamczyka, zastąpi Aleksander Cieślak. Nowy trener ma 30 lat i do tej pory był zawodnikiem Marcovii i Wichru. W klubie z Kobyłki grał w drużynach juniorów i seniorów. Od 6 lat prowadzi zespół juniorów z rocznika 2000. Dla trenera Cieślaka będzie to debiut w roli szkoleniowca drużyny seniorów.

- Decyzję o zmianie trenera podjęliśmy po analizie sezonu 2016/2017, patrząc jednocześnie w przyszłość.  – mówi prezes Wichru Artur Rola – Pozytywnie oceniamy pracę trenera Krzysztofa Adamczyka i dziękujemy mu za jego wkład w funkcjonowanie drużyny, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzymy mu wielu sukcesów. Wspólnie z Piotrem Strejlauem postanowiliśmy postawić na młodego trenera, który podobnie jak znakomita większość piłkarzy jest z Kobyłki, ale przede wszystkim jest pełnym pasji, stale rozwijającym się, głodnym sukcesów i ciekawym nowinek szkoleniowcem. Prowadząc zawodników z rocznika 2000 osiągał z nimi bardzo dobre rezultaty w I lidze wojewódzkiej juniorów, a w czerwcu wygrał międzynarodowy turniej w Hiszpanii. Od nowego sezonu cała jego drużyna dołączy do seniorów. Kilku zawodników ma już za sobą udane debiuty w A klasie. To preferowany przez klub system, by wychowankowie akademii piłkarskiej zasilali drużynę seniorów, która ma być dla nich przepustką do większych klubów. – dodaje prezes Rola

Wierzymy, że drużyna z nowym trenerem nawiąże walkę o czołowe miejsca w swojej grupie i w niedalekiej przyszłości seniorzy Wichru wrócą do ligi okręgowej.   

Opracowanie:

Wicher Kobyłka

Data wydarzenia: 
środa, 12 Lipiec, 2017 - 12:30