Dziesiąty jubileuszowy Festiwal Perła Baroku

  • 12 maja 2017

W niedzielę 4 czerwca 2017r. rozpocznie się jubileuszowa, dziesiąta edycja festiwalu Perła Baroku. Gromadzi on nie tylko najlepszych artystów świata, ale promuje też młodych wybitnych muzyków, laureatów najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych.

Tegoroczny festiwal honorowym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda, w honorowym komitecie zasiedli J.E. Arcybiskup Henryk Hoser oraz Burmistrz Miasta Kobyłka  Robert Roguski. To międzynarodowe wydarzenie odbędzie się tradycyjnie w naszej zabytkowej Bazylice św. Trójcy, której promocja jest jedną z misji Festiwalu. Od początku istnienia Perły Baroku, czyli od 2008r. koncerty obejrzało już ponad 40 000 osób. Już dziś zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Tegoroczną edycję w Bazylice św. Trójcy, zainauguruje 4 czerwca o godzinie 20.15 koncert najlepszych polskich skrzypaczek Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, Anny Maleszy i Celiny Kotz, którym będzie towarzyszyć Marcin Sikorski, pianista kameralista. W programie usłyszymy min: Wieniawskiego, Sarasate, Ernst’a, Szymanowskiego i Ravela.

Poniedziałkowy występ 5 czerwca w sali kameralnej hotelu Gregory zapowiada się niezwykle ciekawie. Spotkamy się z tekstami i poezją znanego szerokiej publiczności, Roberta Janowskiego, któremu będzie towarzyszyć na wiolonczeli Anna Szarek – Lisiewicz, twórczyni i dyrektor Festiwalu.

„Gitarowa Bossa Nova” to tytuł kolejnego zaplanowanego w Bazylice Mniejszej na 6 czerwca koncertu Krzysztofa Pełech i Roberta Horna, utytułowanych gitarzystów, laureatów wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Duet jest znany z oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-novy, tanga i smooth-jazzu. Posłuchamy utworów m.in Pata Metheny’ego, Astora Piazzolli, Celso Machado.

Alberto Rasi – zdobywca Midem Classical Award , Dyrektor Accademia Strumentale Italiana di Verona, włoski gambista wystąpi w czwartek, 8 czerwca w kobyłkowskiej świątyni w programie francuskich arcydzieł autorstwa Marin Marais i Jeana de Saint Colombe. Zapozna nas z francuskim barokiem na najwyższym poziomie.

Finał tegorocznego festiwalu w Bazylice św. Trójcy, 11 czerwca uświetnią Baltazar Zuniga – znakomity meksykański tenor i Nazareno Ferruggio – jeden z najbardziej rozpoznawalnych obecnie pianistów włoskich. Zuniga -tenor Collegium Vocale Gent-  koncertował w większości najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata od Lincoln Center po Metropolitan Opera, Ferruggio zwyciężał w międzynarodowych konkursach pianistycznych, zdobył m.in IBLA Grand Prize i wygrał konkurs Premio Valentino Bucchi.

Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej: www.bestartpromotion.com/festiwale

Tagi (kategorie): 
Kategorie: 
Data wydarzenia: 
niedziela, 4 Czerwiec, 2017 - 11:45