Aktualności

Sprzedaż drewna

  • 22 września 2017

Informujemy, że w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kobyłce – ul. Radzymińska róg ul. Łokietka, można będzie kupić drewno opałowe pochodzące z wycinki drzew z terenu Miasta Kobyłka.

Kobyłka wśród zwierząt - festyn rodzinny Trójki!

  • 21 września 2017

Dr weterynarii Dorota Sumińska będzie gościem specjalnym podczas festynu rodzinnego KOBYŁKA WŚRÓD ZWIERZĄT.

Pani Dorota udzieli fachowych porad i wskazówek w zakresie opieki i hodowli zwierząt domowych. Dla najmłodszych fanów literatury przyrodniczo - przygodowej będzie możliwość zakupu książek z autografem autorki.

Zainteresowani będą mogli na stoiskach zakupić artykuły dla zwierząt, lub spotkać się z Anną Matyją autorką komiksu i zakładek do książek dla dzieci.

Konkurs plastyczno-fotograficzny KOBYŁKA WŚRÓD ZWIERZĄT

  • 23 sierpnia 2017

Przygotuj plakat lub zrób zdjęcie swojego pupila i pokaż jak należy opiekować się zwierzętami! Zapoznaj się z regulaminem!

Na prace czekamy do 25.09.2017 r.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 października o godz. 16.00 podczas trwania Festynu Rodzinnego Trójki KOBYŁKA WŚRÓD ZWIERZĄT.

Organizatorem konkursu jest Miasto Kobyłka.

IV edycja pikniku rodzinnego "Kobyłka wśród zwierząt"

  • 23 sierpnia 2017

"Kobyłka wśród zwierząt" - pod takim hasłem już 1 października odbędzie się kolejna IV edycja pikniku rodzinnego przy ZSP nr 3. Przedsięwzięcie będzie współrealizowane z udziałem Rady Rodziców przy ZSP nr 3 oraz Urzędem Miasta w Kobyłce.

W programie m.in. czipowanie zwierząt, konkurs piękności psa, konkurs wiedzy o Kobyłce i niespodzianka muzyczna.

Gościem specjalnym będzie dr weterynarii Dorota Sumińska.

Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt, młodszych i starszych mieszkańców do wspólnej zabawy.

Zmiana kolorystyki worków na odpady biodegradowalne

  • 3 lipca 2017

W związku z wejściem w życie z dniem 1.07.2017r. Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2016r. poz. 19) informujemy, że od 1 lipca 2017r. odpady ulegające biodegradacji, należy gromadzić w pojemnikach (workach) koloru brązowego z napisem „Bio”.

Worki służące do gromadzenia odpadów biodegradowalnych będą sukcesywnie wymieniane z obowiązującego dotychczas koloru przezroczystego na kolor brązowy.

Obowiązki właścicieli zwierząt

  • 29 czerwca 2017

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Miasta Kobyłka w sprawie przebywających bez opieki na drogach publicznych, ulicach i placach psów, które stwarzają zagrożenie dla ludzi, przypominamy o konieczności zabezpieczenia swoich posesji tak, aby psy nie wydostawały się poza nią i nie stwarzały zagrożenia.

Obowiązkowe szczepienie wszelkich psów przeciwko wściekliźnie

  • 27 czerwca 2017

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie przypomina o ustawowym obowiązku szczepienia wszelkich psów przeciwko wściekliźnie począwszy od 3 miesiąca życia, a nastepnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia - art. 56 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2014r. poz. 1539 z późn. zm.).

Apel Głównego Lekarza Weterynarii w związku z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF)

  • 27 czerwca 2017

W związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń ASF u dzików, a tym samym stałym zagrożeniem tą chorobą, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Warszawie przypomina o zasadach przemieszczania świń ma obszarach zapowietrzonym i zagrożonym, wyznaczonych w związku z wystąpieniem ogniska afrykańsiego pomoru swiń (ASF).

Informację o zasadach przemieszczania świń znajdą Państwo TUTAJ.

Strony