Energią do działania rozpoczęliśmy kolejne „Śniadanie z biznesem”

  • 12 kwietnia 2017

Podczas ostatniego „Śniadania z biznesem” pozytywną energią do działania staraliśmy się zarazić naszych lokalnych przedsiębiorców. Właśnie to było hasłem spotkania – ENERGIA. Mówiliśmy o tym, jak wykorzystać ją zarówno w samorządzie jak i w biznesie oraz motoryzacji. Nasi prelegenci pozytywnie zaskoczyli nas swoimi wystąpieniami i dostarczyli niezbędnej wiedzy do kolejnych działań.

Środowe spotkanie „Energia do działania” rozpoczęło się od wystąpienia Burmistrza Miasta Kobyłka, Roberta Roguskiego. Nasze miasto wciąż się rozwija i jest bardzo dobrym, strategicznym miejscem dla obecnych przedsiębiorców, jak i tych którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją działalność gospodarczą. Bliska odległość od Warszawy i jednocześnie duża przestrzeń i możliwość rozwoju to z pewnością jeden z kluczowych elementów, na którym zależy wszystkim, którzy prowadzą własny biznes. Dodatkowym atutem będą na pewno obszary inwestycyjne przygotowane do sprzedaży, umiejscowione bezpośrednio przy węźle „Kobyłka” i trasie S8. Spotkanie zapoczątkowało wiele ciekawych projektów. Jednym z nich z pewnością jest debiut marki „3areas.pl”, który jest porozumieniem trzech gmin: Kobyłki, Radzymina oraz Dąbrówki i ma na celu wspólną promocję terenów inwestycyjnych położonych wzdłuż trasy S8.  Z hasłem „Po dobrej stronie Warszawy” Miasto Kobyłka wraz z partnerami będzie promowane na targach w Nadarzynie.

Podczas spotkania premierą mógł się też cieszyć najnowszy samochód elektryczny Renault Zoe, który został udostępniony Miastu Kobyłka do testów. Nasi kolejni prelegenci, opowiedzieli zgromadzonym o tym jak niezwykle ważna jest energia w biznesie i w pomyślę –  przeszliśmy do pozyskiwania środków na rozwój firmy. Pani Beata Styś, która jest Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet i specjalistką w pozyskiwaniu środków unijnych na własnym przykładzie przedstawiła, jak ważna jest energia i motywacja przy zakładaniu własnego biznesu i że to właśnie ona napędza nas do działania na najwyższych obrotach – czasami wystarczy pomysł, a środki na realizację z pewnością da się pozyskać. Z nieco innej strony swój występ rozpoczął pan Roman Młodkowski, dyrektor pionu biznes i finanse w grupie Onet.pl. Na podstawie znanego w świecie „Cirque du Soleil” przedstawił zgromadzonym na czym przedsiębiorstwo może najwięcej zarobić i że powiedzenie „diabeł tkwi w szczegółach” jest bardziej znaczące, niż mogłoby się wydawać (przykład branży „cyrkowej” doskonale odzwierciedla jakie przeobrażenia zachodzą w tym biznesie na przestrzeni ostatnich 100 lat). Oboje zarazili wszystkich pozytywną energią, a o swoich pomysłach i przemyśleniach można było porozmawiać w następnej części przy śniadaniu i kawie.

Wszystkim przedsiębiorcom i prelegentom bardzo dziękujemy za wspólne spotkanie i mamy nadzieję, że było tak samo wartościowe jak wcześniejsze. Jednocześnie zapraszamy na następne „Śniadanie z biznesem” jesienią 2017 roku.

Data wydarzenia: 
środa, 12 Kwiecień, 2017 - 14:30