Jubileuszowy Festiwal Wielkopostny

  • 16 marca 2017

W niedzielę 12 marca 2017 roku rozpoczął się już V jubileuszowy Kobyłkowski Festiwal Wielkopostny. W gościnnych progach Kościoła pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce mieliśmy okazję wysłuchać siódmej sonaty z oratorium „Siedem Ostatnich Słów Chrystusa Na Krzyżu” Józefa Haydna pt. „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego” oraz STABAT MATER do muzyki Antonio Vivaldiego w wykonaniu solistki Marcjanny Myrlak oraz kwartetu smyczkowego w składzie: Anna Gotartowska - skrzypce, Krystyna Walkiewicz - skrzypce, Dariusz Kisieliński - altówka, Kamil Mysiński – wiolonczela i Michał Sawicki – organy.

Licznie zgromadzeni w kościele wierni z zachwytem wysłuchali wspaniałego występu muzyków. Koncert stał się niebywałą „ucztą” dla ducha.

Niedzielny koncert był pierwszym z trzech koncertów w ramach V edycji festiwalu. Na kolejną propozycję muzyczną zapraszamy już 19 marca o godz. 19:00. Tym razem będziemy mogli wysłuchać koncertu pieśni pasyjnych w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Jerycho, który wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez lidera Bartosza Izbickiego.

Zwieńczeniem tegorocznego festiwalu będzie koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który odbędzie się 2 kwietnia.

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty do kościoła na Stefanówce.

Data wydarzenia: 
czwartek, 16 Marzec, 2017 - 08:30