Kolejny sukces uczniów z Kobyłki

  • 15 maja 2017

Podczas XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniowie kobyłkowskich szkół wykazali się wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach. Gimnazjum nr 2 bezapelacyjnie pokonało swoich rówieśników i zajęło I miejsce w kategorii zespołowej szkół gimnazjalnych, zaś Szkoła Podstawowa nr 2 II miejsce w kategorii zespołowej szkół podstawowych w powiatowym etapie turnieju.

Założeniem konkursu jest propagowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży dotyczącej zasad poruszania się po drogach oraz popularyzacja jazdy na rowerze, jako środka komunikacji i jednocześnie rekreacji. Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać testy przygotowane przez policjantów wołomińskiego Wydziału Ruchu Drogowego, sprawdzające znajomość z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz prawidłowego zachowania na drogach. Pierwszy z nich, składający się z 25 pytań, sprawdzał wiedzę pod kątem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drugi miał 10 zadań, w których uczniowie mieli ustalić kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

W tym roku eliminacje odbyły się w Zespole Szkół w Czarnej, a do akcji przyłączyli się zarówno przedstawiciele Starostwa Wołomińskiego jak i policjanci. Do zadania przystąpiła młodzież z trzech szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjalnych. Spośród szkół podstawowych dzieci z Kobyłki zajęły II miejsce, a uczniowie gimnazjum uplasowali się na I miejscu i tym samym będą reprezentować nasz powiat w rozgrywkach wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za laureatów trzymamy kciuki w kolejnych etapach.

 

zdjęcia od KPP Wołomin

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 15 Maj, 2017 - 15:30