„Mały Picasso” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kobyłce

  • 20 marca 2017

Wszystkie artystyczne dusze drzemiące w najmłodszych mieszkańcach Kobyłki mogą z powodzeniem realizować swoje pasje i spędzać czas w sposób aktywny i twórczy. Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce oferuje ciekawe i rozwijające warsztaty artystyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat pod nazwą „Mały Picasso”. Mali artyści rozwijają swoje manualne umiejętności, ale jednocześnie uczą się dbać o środowisko wykorzystując odpady i materiały już najczęściej nie przydatne w gospodarstwach domowych.

Zajęcia te pokazują również różne techniki rysunku, malarstwa, rozwijają wyobraźnię i zmysł artystyczny przy wycinaniu, klejeniu i zdobieniu przedmiotów prostymi sposobami. W trakcie warsztatów dzieci tworzyły wspaniałe prace wykonane z masy papierowej, poznały sposoby wykorzystania pasteli suchych i olejnych do tworzenia widoków. Sznurek natomiast okazał się rewelacyjnym materiałem do ozdobienia wazoników w prezencie dla najbliższych. Kolorowe serwetki i świece idealnie posłużyły do pracy metodą decoupage. Dzięki dziecięcej wyobraźni powstały koty z papieru i butelki, a zwyczajne do tej pory białe koszulki, stały się w kilka chwil małym dziełem sztuki. Samodzielne przygotowanie odlewu z gipsu na anioły dostarczyło wiele zabawy i satysfakcji uczestnikom. Stojące na wystawie dostojne baleriny z kartonu i bibuły cieszą oko gości odwiedzających bibliotekę.

Warsztaty dostarczają wiele radości i są powodem do dumy zarówno dla samych uczestników jak i dla prowadzących zajęcia instruktorów. Przed nami kolejne ciekawe przedsięwzięcia dla maluchów w kobyłkowskiej bibliotece, do których udziału już teraz Was zapraszamy.

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 20 Marzec, 2017 - 16:45