O wiedzy i władzy na spotkaniu ze słuchaczami kobyłkowskiego UTW

  • 17 marca 2017

Na aspekcie wiedzy i władzy, które są ze sobą ściśle związane, skupił się Burmistrz Robert Roguski podczas spotkania ze studentami kobyłkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W środowe popołudnie w sali Miejskiego Ośrodka Kultury zebrani słuchacze z dużym zainteresowaniem i uwagą próbowali zgłębić tajniki polityki wielkiego świata.

Po wprowadzeniu poświęconym starożytnym filozofom, Burmistrz przeszedł do polityki światowej nierozerwalnie związanej z piastowaniem władzy. Dyskusję zdominowała osoba Donalda Trumpa – od niedawna Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wybór głowy USA stał się przykładem analizy zmiennych i ostatnio szczególnie zauważalnych oczekiwań Amerykanów. W pytaniach nie zabrakło aspektów związanych z autowizerunkiem każdego polityka, który ma decydujący wpływ na zaufanie obywateli i późniejszy wybór zarówno na szczeblu krajowym jak i samorządowym. Dużo emocji wśród studentów wzbudzały również tematy inwestycji w mieście, które mają bezpośredni wpływ na poziom życia każdego mieszkańca.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do wymiany opinii i dyskusji ze słuchaczami UTW, którzy oczekują aktywnej obecności w życiu społecznym miasta Kobyłka oraz stałego i partnerskiego dialogu z władzami samorządowymi. 

Data wydarzenia: 
piątek, 17 Marzec, 2017 - 15:00