Parafianie z Kobyłki w Lourdes

  • 4 sierpnia 2017

Modlitewne skupienie, urokliwe zakątki Europy, odmienność kulturowa i kulinarna - tak w skrócie można podsumować pielgrzymkę parafialną kobyłkowskiej młodzieży do Laurdes we Francji.

Inspiracją do wyjazdu stały się ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży, kiedy to gościliśmy wiernych z różnych miast Europy. Wtedy też narodził się pomysł wyjazdu. Grupa w trakcie podróży do Francji odwiedziła zaprzyjaźnionych wiernych w Belgii, jednak najdłuższy pobyt pielgrzymi spędzili w Lourdes. Młodzież zwiedziła miejsca kultu Maryjnego – Kaplicę Groty, Grotę Massabielle, Bazylikę Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, czy też Bazyliki Różańcowej. Grupa pielgrzymowała „Szlakiem Bernadety” m.in. do domu, w którym mieszkała dziewczynka przed i po objawieniach. Grupa uczestniczyła w międzynarodowej mszy św. odprawionej w Bazylice Św. Piusa X. Najlepszym podsumowaniem są słowa samych uczestników: "Nie sposób opisać wszystkich wrażeń, bo było ich zbyt wiele. Wracamy umocnieni duchowo i bardzo szczęśliwi".

Podziękowania należą się Wikariuszowi Ks Rafałowi Kaczmarskiemu, który nie tylko zorganizował wyjazd ale był też opiekunem grupy pielgrzymów. 

Patronatu nad wydarzeniem udzielił Burmistrz Miasta Kobyłka - Robert Roguski.

Data wydarzenia: 
piątek, 4 Sierpień, 2017 - 19:30