Pomysł na plac 15 sierpnia

  • 8 listopada 2017

Podczas warsztatów urbanistycznych i konsultacji z mieszkańcami w ciągu najbliższych kilku miesięcy powstanie koncepcja zagospodarowania kobyłkowskiego Placu 15 Sierpnia.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc  w Kobyłce jest Plac 15 Sierpnia, gdzie oprócz dużych plenerowych imprez odbywają się uroczystości patriotyczne i wydarzenia rekreacyjno-sportowe. Usytuowanie komunikacyjne placu z dwoma rondami i sąsiadująca bezpośrednio zabytkowa bazylika powodują, że jest to miejsce rozpoznawalne nie tylko dla samych mieszkańców, ale także i gości. Władze miasta w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Architektów Seniorów 50+ działających przy Stowarzyszeniu Architektów Polskich podjęły się wyzwania – opracowania koncepcji zagospodarowania Placu 15 Sierpnia. W ciągu najbliższych kilku miesięcy w porozumieniu z mieszkańcami, w trakcie warsztatów i spotkań zostanie wypracowana najciekawsza aranżacja zagospodarowania miejskiej przestrzeni. Proces dyskusji o funkcji tego miejsca będzie odbywał się w formie spotkań zespołów eksperckich. Zespół wspierać będą specjaliści z zakresu urbanistyki, krajobrazu i zieleni, architektury, a także drogownictwa i infrastruktury, którzy połączą w spójną koncepcję pomysły mieszkańców i zespołów projektowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 17 listopada (sala konferencyjna Urzędu Miasta w Kobyłce), na które już wszystkich zainteresowanych zapraszamy. Zakończenie warsztatów przewidziano na 26 stycznia 2018 r.

Aby lepiej poznać opinie mieszkańców chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w obywatelskim wysłuchaniu publicznym, jakie odbędzie się tuż przed warsztatową częścią spotkania. Podstawowe zasady wysłuchania publicznego to pełna swoboda wypowiedzi (oczywiście w ramach powszechnie obowiązującej kultury i prawa), ograniczona jedynie czasem trwania poszczególnych wypowiedzi oraz powstrzymanie się przez słuchaczy od wyrażania jakichkolwiek opinii pod adresem mówcy lub prezentowanych treści. Każdy, niezależnie od tego, czy jest osobą prywatną, czy przedstawicielem instytucji, jeśli uważa, że ma coś ważnego do przekazania w tej sprawie i chce się tym podzielić z innymi, może wpisać się na listę mówców wysyłając swoje zgłoszenie na adres: plac15sierpnia@kobylka.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 22 760 70 96 (w godzinach pracy Urzędu Miasta Kobyłka). Zgłoszenia można dokonać najpóźniej do godz. 15:00 w dniu 16 listopada 2017.

Limit czasu pojedynczego wystąpienia zostanie określony przez organizatorów po ustaleniu ostatecznej ilości zgłoszeń, a kolejność zabierania głosu będzie losowana w trakcie wysłuchania.

Mamy nadzieję, że wysłuchanie obywatelskie uczyni proces realizowanego przez nas dialogu z mieszkańcami jeszcze bardziej otwartym i partycypacyjnym, a w jego trakcie usłyszymy co mieszkańcy myślą o dzisiejszej postaci Placu 15 Sierpnia oraz jak wyobrażają sobie jego przyszłą wersję.

Włączmy się w dyskusję i zdecydujmy jak będzie wyglądać nasze miasto!

Data wydarzenia: 
środa, 8 Listopad, 2017 - 14:30