Ponad 31 milionów zainwestują w Kobyłce!

  • 11 października 2017

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w obecności mediów i władz miasta Kobyłka, przedstawiciele PKP PLK oraz wykonawcy zaprezentowali rozwiązania przejazdów bezkolizyjnych, jakie zostaną wybudowane w najbliższych latach w mieście.

Realizację inwestycji o strategicznym znaczeniu dla Kobyłki wartej ponad 31 milionów złotych, przewidziano na lata 2017-2019. Zgodnie z zaprezentowanymi projektami firma BANIMEX wybuduje dwa bezkolizyjne skrzyżowania. Niedaleko przystanku kolejowego Kobyłka Ossów, wiadukt drogowy zastąpi przejazd drogowo-kolejowy w ciągu ul. Poniatowskiego i Napoleona. Tunel drogowy (przedłużenie ul. Orszagha do ul. Nadarzyńskiej - DW 634) zastąpi przejazd w ciągu ul. Ręczajskiej i Jana Pawła II. Dzięki temu usprawni się komunikacja w mieście, a kierowcy oraz piesi zyskają szybsze i bezpieczniejsze trasy pomiędzy dzielnicami miasta.

Równocześnie z inwestycją kolejową  zostaną zaprojektowane i wybudowane przez Miasto Kobyłka 2 drogi uzupełniające projekt PKP: prawie kilometrowy odcinek od ul. Jasińskiego do ul. Mareckiej oraz 200-metrowy łącznik od ul. Warszawskiej do przedłużenia ul. Orszagha. Łącznie do lipca 2019r. wraz z wiaduktem i tunelem powstanie kolejna, spójna sieć dróg o długości ponad 3,2 km. Inwestycje te wpisują się w realizację Planu Priorytetowych Inwestycji Drogowych Miasta Kobyłka na lata 2017-2021.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Kobyłki. To nie tylko mniej korków w mieście, ale i wzrost bezpieczeństwa oraz sprawniejszy ruch kolejowy na trasie z Warszawy w stronę Białegostoku. Dobra współpraca z PLK zaowocowała wypracowaniem najlepszych wariantów budowy tunelu i wiaduktu w naszej miejscowości. - podsumował spotkanie Robert Roguski, Burmistrz Miasta Kobyłka.

Tagi (kategorie): 
Data wydarzenia: 
środa, 11 Październik, 2017 - 17:45