VII Paraolimpiada klas integracyjnych w Kobyłce

  • 14 kwietnia 2017

„Wiedza i prawda chronią nas przed chaosem … Współczucie i tolerancja czynią z nas ludzi” – pod takim hasłem już po raz siódmy 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce odbyła się VII Paraolimpiada Klas Integracyjnych pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka Roberta Roguskiego.

Jak przystało na olimpiadę nasi sportowcy zaczęli od przemarszu przed trybunami, na których zasiadła publiczność i zaproszeni goście. Dzięki obecności wyjątkowych sportowców w osobach Pana Grzegorza Pluty, Stefana Makowskiego i Radosława Stańczuka tegoroczna kobyłkowska paraolimpiada była wyjątkowa. Paraolimpijscy Mistrzowie szermierki zaprezentowali wspaniałą walkę szermierzy. Niebywałą gratką stał się dla kilkorga uczniów udział w treningu ze sportowymi gwiazdami, podczas którego zawodnicy zaprezentowali zjawiskową technikę i rywalizację.

Paraolimpiadzie, poza wspólną sportową zabawą uczniów klas integracyjnych, przyświecał także cel ekologiczny – zwrócenie uwagi na dbałość o środowisko zarówno to najbliższe, jak i globalne. W jeszcze zimowej scenerii bieguna południowego blisko 100 uczniów zmagało się w czterech drużynach. Rozegrano konkurencje takie jak łowienie ryb w przerębli i przenoszenie do rzeki, wyścigi pingwinów w sztafecie między soplami lodu, a także bitwę na śnieżki. Jednak największym powodzeniem i zainteresowaniem zarówno ze strony zawodników jak i publiczności, cieszyły się dwa ostatnie zmagania - spotkanie wszystkich pod chustą animacyjną i przeciąganie liny. Podczas spotkania nie zabrakło sportowych emocji, wielkiego zaangażowania zawodników, i przede wszystkim wyśmienitej zabawy.

Wręczenie medali, pucharów i nagród zakończyło wydarzenie, które dodatkowo urozmaicił słodki, lodowy akcent i wspólne zdjęcie. Paraolimpiada w Kobyłce po raz siódmy udowodniła, że sport jest wspaniałą zabawą dla wszystkich. Ponadto przedsięwzięcie stało się doskonałym sposobem na integrację środowisk szkolnych i sportowych a także dowodem na olbrzymią życzliwość i zrozumienie wobec potrzeb drugiego człowieka. Podziękowania za pomoc w organizacji, życzliwość i wsparcie finansowe kierujemy do sponsorów, władz samorządowych i do zobaczenia już za rok na VIII Paraolimpiadzie w Kobyłce.

Autorki: Urszula Gromelska i Jadwiga Birek

Data wydarzenia: 
piątek, 14 Kwiecień, 2017 - 09:15