Wielkanocna pomoc Kombatantom

  • 10 kwietnia 2017

Miasto Kobyłka po raz kolejny przyłączyło się do akcji „Polacy Kresowym Straceńcom”. W ostatnich tygodniach  w jednostkach organizacyjnych Kobyłki zbierane były dary w postaci żywności i kartek świątecznych na rzecz Żołnierzy Armii Krajowej, żyjących obecnie na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej Polski. Wspólnie z naszymi bliższymi i dalszymi sąsiadami udało się zebrać prawie 200 paczek – największą ilość do tej pory w okresie wielkanocnym. To piękna oznaka tego, że nie jesteśmy obojętni, a pomoc drugiej osobie w potrzebie traktujemy jak chleb powszedni.

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK zbiórkę wielkanocną rozpoczęło w połowie marca. W naszym mieście mieszkańcy mogli przynosić żywność do szkół, przedszkoli, MSPZOZ, OSP, Biblioteki Miejskiej oraz MOK-u. W tegoroczną zbiórkę żywności poza Kobyłką przyłączyły się także miasta Wołomin, Zielonka, Ciechanów, Mława, Radzymin i Sejny.

Uroczyste przekazanie paczek nastąpiło 6 kwietnia 2017 roku w Publicznej Szkole nr 3 im. Jana Pawła II w Wołominie. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji i wzruszeń, szczególnie podczas wystąpień mjr Weroniki Sebastianowicz i płk. Stanisławy Kociełowicz, które w sposób szczególny opowiedziały nam o losach żołnierzy, którzy walczyli za Polskę, do której teraz nie mogą wrócić. Dopełnieniem uroczystości były poruszające występy artystyczne młodzieży szkolnej, która zaprezentowała nam pieśni żołnierskie.

Paczki trafiły już do adresatów, czyli Żołnierzy Armii Krajowej i ich rodzin zarówno na Litwie jak i Białorusi.  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom i partnerom, którzy przyłączyli się do akcji i przynieśli dary – to dzięki Wam, dla tych osób te święta będą wyjątkowe.

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 10 Kwiecień, 2017 - 15:30