Zawody rowerowe na orientację już 8 października

  • 3 października 2017

W niedzielę 08.10.2017 odbędą się w Kobyłce już po raz drugi  zawody rowerowe na orientację. Start w ramach X rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację pozwoli w niecodzienny sposób spędzić wolny czas na rowerze na łonie natury. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem przez Burmistrza Miasta Kobyłka, Roberta Roguskiego.

Dla zawodników organizatorzy przygotowali 2 starty – sprint oraz dystans średni. Na każdym dystansie ochotnicy do wyboru będą mieli jedną z czterech tras różniących się trudnością i dystansem (od 4 do 17 km): zielona łatwa, dla rodzin i początkujących, niebieska trasa dłuższa dla osób, które już startowały na orientację oraz czerwona i czarna dla bardziej zaawansowanych. Na starcie zawodnicy otrzymają kartę startową oraz specjalną mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (PK), które należy odnaleźć w terenie w odpowiedniej kolejności i potwierdzić swoją obecność przy pomocy perforatora. Zwycięzcą zostanie osoba, która na danej trasie odnajdzie wszystkie PK w najkrótszym czasie. Punkty kontrolne oznaczone będą lampionem (biało-czerwonym lub biało-pomarańczowym). Szczególnie istotne jest to, że droga przejazdu pomiędzy poszczególnymi PK nie będzie oznakowana, wybiera ją sam zawodnik na podstawie otrzymanej mapy. Sportowe zmagania odbędą się głównie na ścieżkach leśnych i polnych. Centrum Zawodów będzie zlokalizowane na ul. Radzymińskiej przy cmentarzu, GPS: 52°21'17"N, 21°12'4"E, uczestnicy startują indywidualnie (osoby początkujące mogą w grupach) w godzinach 9:45-11:00. Po zakończeniu sprintu po krótkim odpoczynku można wystartować na dystansie średnim.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.orienteering.waw.pl/, gdzie można zapoznać się z Komunikatem Technicznym Rundy X, Regulaminem Mistrzostw Warszawy oraz zapisać się na te zawody. Wcześniejsze zapisy (do piątku 06.10.2017) gwarantują mapę i niższe wpisowe, później start w miarę dostępności map.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kobyłki do spróbowania swoich sił w tej ciekawej i młodej dyscyplinie sportowej.

Data wydarzenia: 
wtorek, 3 Październik, 2017 - 08:45