Bezpłatna sterylizacja/kastracja oraz chipowanie psów i kotów

  • 29 czerwca 2020
Zapraszamy Mieszkańców do składania wniosków na BEZPŁATNE zabiegi sterylizacji/ kastracji oraz czipowania psów i kotów. Wnioski można pobrać ze strony www lub w pokoju nr 7 w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wołomińskiej 1. 
 
Elektroniczne znakowanie (czipowanie) to doskonała metoda zapobiegania bezdomności zwierząt umożliwiająca w przypadku zaginięcia zwierzęcia szybkie ustalenie jego właściciela. Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem nie przeszkadza zwierzęciu i jest niewyczuwalny. Czip jest wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Specjalnym czytnikiem można odczytać numer czipa i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych Safe Animal  uzyskać informacje o właścicielu. Umożliwia to praktycznie natychmiastowe powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.
 
Z troski o zdrowie swojego czworonożnego przyjaciela coraz więcej opiekunów psów i kotów decyduje się na poddanie ich zabiegowi sterylizacji lub kastracji. Jest to również najlepsza metoda przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Warunkiem uzyskania dofinansowania w 100% jest zaczipowanie swojego pupila (dotyczy psów i kotów) a także dołączenie do wniosku kserokopii strony z książeczki szczepień z wpisem aktualnego szczepienia na wściekliznę (dotyczy tylko psów). Ważne: w przypadku braku czipa można złożyć obydwa wnioski jednocześnie. Więcej informacji pod linkiem https://www.kobylka.pl/eko/wykonanie-zabiegu-sterylizacjikastracji-zwierzecia oraz https://www.kobylka.pl/eko/elektroniczne-znakowanie-zwierzat