Blisko 1400 dzieci w projekcie „Umiem pływać”

  • 3 lipca 2019

Już w sierpniu rozpocznie się rekrutacja do kolejnej tury projektu „Umiem Pływać”. Od początku jego istnienia wzięło w nim udział prawie 1400 dzieci. Projekt ma niebagatelne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy najmłodsi mają kontakt z wodą.

Projekt „Umiem pływać” to zajęcia z nauki pływania dla najmłodszych – uczniów szkół podstawowych. Zajęcia organizowane są przez Miasto od 2013 roku. Udział dzieci na zajęciach jest bezpłatny. Organizujemy bezpłatny transport, bilety wstępu na basen, lekcje nauki pływania, opiekę podczas podróży i podczas zajęć. Większość uczestników nauczyła się pływać, niektórzy udoskonalili wcześniejsze umiejętności, a ci, którym nie udało się nauczyć utrzymywać na wodzie, mieli możliwość poprawienia kondycji fizycznej i regularnego ruchu, co jest bardzo potrzebne w każdym wieku.

Łącznie na zajęcia od 2013 roku uczęszczało 1 395 dzieci. To ¼ wszystkich dzieci mieszkających w Kobyłce! Od 2013 roku Miasto przeznaczyło na wszystkie edycje projektu ok. 392 612 zł, w tym ok. 107 406 zł to środki otrzymane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

15 czerwca 2019 r. zakończyła się I tura zajęć nauki pływania w ramach projektu Umiem Pływać 2019 - kolejna tura planowana jest w czasie od września do grudnia 2019 r. Na sierpień 2019 r. zaplanowana jest rekrutacja do drugiej tury tegorocznego projektu. Więcej informacji wkrótce na stronie www.kobylka.pl

Przy okazji polecamy Państwa uwadze broszurę informacyjną, przygotowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach akcji „Bezpieczna woda”. Akcja, skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców, a jej celem jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku.