Co nowego w inwestycjach?

  • 31 października 2019

W ostatnim kwartale tego roku inwestycje w Kobyłce nie zwalniają. Ulice, parking, place zabaw, oświetlenie – cały czas trwają roboty w wielu miejscach naszego miasta. Następne dwa miesiące nie będą inne  – mimo jesieni i nadchodzącej zimy planowanych jest jeszcze wiele działań.

ULICE

Zakończyło się wylewanie nowej nakładki asfaltowej w ulicach Graniczna (na odc. od ul. Napoleona do ul. Słowackiego) i Słowackiego (na odc. od ul. Granicznej do ul. Pieniążka). Trwają prace przy budowie drogi w ulicy Sikorskiego (zakończenie całości w lutym 2020 roku). Jest to jedna z największych inwestycji w Kobyłce (koszt to prawie 11 mln zł). Oprócz budowy drogi z odwodnieniem inwestycja zakłada także budowę przepompowni, odcinków sieci wodociągowej wraz z przyłączami oraz brakujących przyłączy kanalizacji sanitarnej, przebudowę niektórych urządzeń infrastruktury technicznej, budowę i przebudowę zjazdów, chodników, opasek, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także prace wykończeniowe w postaci wysiania trawy. Trwa również budowa ulic Ks. Marmo i Ejtnera wraz z kanalizacją deszczową (termin wykonania 16 grudnia 2019 r.).

Trwają również prace związane z wyrównywaniem dróg i uzupełnianiem ubytków. Zachęcamy do zgłaszania usterek telefonicznie (22 78 64 528 – ubytki lub 22 78 64 526 – równanie) lub przez formularz na stronie www „Zgłoś awarię”.

OŚWIETLENIE

Zakończono budowę oświetlenia drogowego w ulicach: Mieszka I, Królowej Marysieńki oraz Szwoleżerów. Zamontowano również lampę przy placu zabaw od strony ul. Narutowicza.

SIECI WODOCIĄGOWE I KANALIZACJI SANITARNEJ

Zakończyła się budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami w ulicach: Modrzewiowej i Oleńki oraz w drodze dojazdowej od ul. Sikorskiego. Trwają prace przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami do granic nieruchomości i przyłącza gazu w ulicy Kleeberga, Czereśniowej oraz sieci wodociągowej w ul. Szwedzkiej, Belgijskiej i Źródnik wraz z odgałęzieniami do granic nieruchomości. Kanalizacja deszczowo-drenażowa wykonywana jest z kolei w ulicach Heweliusza i Ogińskiego.

Planowane jest rozpoczęcie inwestycji w postaci budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Norweskiej oraz Nałkowskiego – został już ogłoszony przetarg, niedawno nastąpiło otwarcie ofert. W najbliższym czasie przewidywanie jest podpisanie umów.

PLACE ZABAW

Zakupiono dwa nowe urządzenia na plac zabaw przy ul. Napoleona (domek i huśtawka). Z kolei przy ul. Brzozowej (róg Norwida) wykonano ogrodzenie z drewnianych paneli. Jakiś czas temu postawiono kilka nowych urządzeń na placu zabaw przy ul. Rumuńskiej – orbitrek, wahadło i twister.

PARKING

Niebawem zakończy się budowa dwóch parkingów Parkuj i Jedź przy stacji PKP Kobyłka Ossów. Będzie można na nich zaparkować  w sumie 116 samochodów. Zakończenie realizacji całego projektu przewidywane jest do końca grudnia tego roku. Oba parkingi będą wybudowane z pełną infrastrukturą techniczną – oświetleniem, siecią kanalizacji deszczowej, siecią wodociągową, monitoringiem, a także systemem ewidencji parkujących pojazdów. Na parkingach przewidziano wiaty rowerowe, z miejscem na ponad 80 rowerów. Mieszkańców, pytających dlaczego nie zrobiliśmy więcej miejsc do parkowania informujemy,  że parking jest wykonywany na podstawie projektu, uwzględniającego wszelkie niezbędne normy (w tym szerokość miejsc parkingowych).

BOISKO PIŁKARSKIE

Urząd Miasta planuje przerobienie starego kortu tenisowego na terenie OSiR Wicher  na małe boisko piłkarskie. Nowe boisko posłuży również mieszkańcom miasta – dzieci i młodzież będą mogli tam bezpiecznie grać w piłkę. Został już ogłoszony przetarg na tą inwestycję, nastąpiło otwarcie ofert i lada chwila zostanie podpisana umowa oraz rozpoczęcie prac.

MONITORING

Kobyłka będzie bardziej bezpieczna – właśnie została podpisana umowa na montaż urządzeń monitoringu miejskiego. Do 20 grudnia inwestycja powinna zostać zakończona. Mapa miejsc, które będą objęte obserwacją, została ustalona z policją w Kobyłce, a obraz z kamer będzie przekazywany do Komendy. W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa systemu. Dzięki monitoringowi nie tylko zwiększy się prawdopodobieństwo identyfikacji  ewentualnych sprawców wykroczeń – będzie możliwe również przeciwdziałanie różnym zdarzeniom, a także aktywniejsze poszukiwanie osób zaginionych.

ZIELEŃ MIEJSKA

Zakończono jesienną konserwację rowów. Trwa grabienie liści w różnych punktach miasta, w ulicach ze zorganizowaną zielenią miejską, na skwerach i w Parku 15 Sierpnia. W ostatnich dniach pracownicy codziennie zgrabiają 7-10 metrów sześciennych liści z terenu Miasta (to 1-1,5 dużego kontenera na śmieci). Szacuje się, że potrwa to do co najmniej do połowy listopada. Wiosną planujemy dla Państwa nieco zmian, jeśli chodzi o zieleń miejską. To będzie dopiero początek całego procesu, jaki mamy obmyślony, ale jesteśmy przekonani, że jest to dobry plan. Będziemy sadzić kwitnące krzewy, lawendę i rozmaryn, każdego roku dosadzać nowe, aż nasze miasto stanie się kolorowym ogrodem.