Co nowego w transporcie zbiorowym w Kobyłce

  • 26 listopada 2019

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie unieważnił przetarg na usługę przewozu w ramach lokalnego transportu zbiorowego między innymi w Kobyłce. Z informacji od ZTM wynika, że powodem był brak środków budżetowych na rozstrzygnięcie postępowania.

Mieszkańcy Kobyłki nie muszą się jednak martwić – autobusy L26 i L27 będą nadal jeździć. ZTM poinformował, że przygotowuje umowy uzupełniające na te właśnie linie - umowy będą zawarte na czas od początku grudnia do połowy lutego 2020 r. Warunki z następnego ogłoszonego przez ZTM przetargu będą więc obowiązywały od II połowy lutego 2020 r.

Jednak ze względu na unieważnienie postępowania niestety w najbliższym czasie nie będzie możliwości zatrzymywania się L40 na przystankach na terenie m. Kobyłka (co było planowane od 1 stycznia 2020 r). Tak samo ma się sprawa z linią łączącą osiedla Kobylak, Turów, Nadarzyn z ZSP nr 2 na Stefanówce, której uruchomienie planowaliśmy z początkiem grudnia.

Jest jednak i dobra wiadomość – Urząd Miasta planuje utworzyć trzy nowe przystanki autobusów na obecnych trasach przejazdów L26 i L27. Obecnie Miasto jest na etapie projektowania nowych przystanków – został wyłoniony wykonawca. Projekty mają powstać do końca listopada. Po zakończeniu fazy projektowania ZTM postawi słupki z rozkładem jazdy, a Miasto zajmie się wykonaniem infrastruktury przystankowej.

Dodatkowo wykonywane są projekty dla 5 przystanków na nowych planowanych trasach przejazdów autobusów L27 i L40. Więcej informacji podamy niebawem.