Dezynfekujemy chodniki w Kobyłce

  • 17 marca 2020

Dezynfekujemy chodniki w Kobyłce. Jest to jedno z działań, które – mam nadzieję – pomoże w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Warto próbować wszelkich sposobów.

Zwiększamy poziom zabezpieczenia epidemicznego. Najczęściej uczęszczane chodniki w naszym mieście spryskujemy środkiem zabijającym koronowirusa, przez rozpuszczenie jego płaszcza lipidowego. Środek usuwa też z powierzchni chodników tłuszcze które umożliwiają wirusowi dłuższe trwanie poza organizmem człowieka. Wirus dostaje się na chodniki wraz z wydzielinami i może dochodzić do zarażenia wraz ze wzbudzeniem pyłów np przez wiatr.

Nasz miejski „traktorek” został dostosowany przez Wydział Gospodarczy i jest używany do dezynfekcji chodników przy głównych ulicach Miasta. Dzisiaj spryskaliśmy chodniki przy ul. Jana Pawła II z przyległymi skwerami, przy ul. Pieniążka przy cmentarzu, Ks. Marmo, Konowrockiego, alejki w parku na Pl. 15 Sierpnia i chodniki wokół placu, przy ul. Paschalisa przy SP1, Żymirskiego, 11 Listopada, Kościelnej, Radzymińskiej, przy fragmencie Granicznej, Słowackiego, przy fragmencie Orszagha, Napoleona, Ręczajskiej, Bohaterów Ossowa, przy Rondzie Cudu nad Wisłą, Królewskiej, 3 Maja oraz alejkę przy ul. Osiedlowej. Jeśli pogoda będzie nadal sprzyjająca, to jutro kontynuujemy!