Dzień Dziecka w Kobyłce

  • 29 maja 2017

Moc atrakcji, występy muzyczne, brawurowe popisy sekcji artystycznych, tłumy mieszkańców i wspaniała słoneczna pogoda – tak w skrócie można podsumować kobyłkowski Dzień Dziecka.

28 maja na Placu 15 sierpnia każdy znalazł coś dla siebie. Doroczny festyn miejski zgromadził kilka tysięcy mieszkańców Kobyłki i gości z całej Polski i zagranicy. Warto podkreślić, że wszystkie występy były tłumaczone na język migowy. W profesjonalnych konferansjerów wcieliła się młodzież z kobyłkowskich szkół.

Gimnastyczki sportowe po raz kolejny zachwyciły swoją nieprawdopodobną formą. Zawodniczki Mandaryna Dance Studio, które  w noc przed koncertem wróciły z zawodów ze Środy Śląskiej (z kolejnymi medalami!), przyciągnęły na swój występ tłumy widzów.  Pokazy karate i capoeiry wywołały gromkie brawa zgromadzonych gości.

Po raz kolejny zachwyciły przedszkolaki z Przedszkola nr. 1 im. Krasnala Hałabały, które, w dwóch grupach wiekowych czterolatków i sześciolatków pokazały publiczności pokazy tańca. Dumni rodzice z zapałem oklaskiwali swoje pociechy.

Miejska Orkiestra Dęta z kapelmistrzem Albertem Gutem na czele zaprezentowała szlagiery muzyki rozrywkowej. Z wielką przyjemnością mieszkańcy licznie zgromadzeni pod sceną, kołysali się w rytm znanych utworów podziwiając młodych i zdolnych muzyków.

Dzieci i młodzież rozbawiły występy zespołu Fruktaki Show,  którego hity takie jak "Gruszka" czy "Olimpiada w Jarzynowie" nucą dzieci w całym kraju.

Piknik zakończył koncert  Macieja Kuśmierza  muzykującego pod frapującym pseudonimem „Maczo”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, miejskim jednostkom organizacyjnym, harcerzom, służbom medycznym, Policji i Straży Pożarnej  oraz sponsorom za owocną współpracę!

Data wydarzenia: 
poniedziałek, 29 Maj, 2017 - 17:15