Dzień Godności w Kobyłce

  • 2 czerwca 2019

- Jesteśmy bardzo gościnnym i otwartym miastem. Tego mamy się właśnie uczyć podczas dzisiejszego pikniku - że są wśród nas ludzie, którzy wymagają naszej uwagi - powiedziała burmistrz Edyta Zbieć podczas otwarcia pikniku integracyjnego „Więcej nas dzieli niż łączy” i Dnia Godności w Kobyłce.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Wołomin, które organizuje dzisiejszy (02.06.2019) piknik na Placu 15 Sierpnia w Kobyłce zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Są dmuchańce, wata cukrowa, wóz strażacki, wiele zabaw i występy na scenie. Piknik odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka w godzinach 14-18.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Wołomin jest stowarzyszeniem, które zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych. Od 25 lat prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Kobyłce dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu znacznym i głębokim z całego powiatu wołomińskiego. Celem wydarzenia „Dzień godności osoby z niepełnosprawnością intelektualną” jest integracja i możliwość zapoznania się z problematyką dotyczącą osób z niepełnosprawnością intelektualną.