Finał WOŚP w Kobyłce – Kuba Jurzyk, Singing Birds i koncert Disney

  • 7 stycznia 2020

Już w niedzielę 12 stycznia 28. Finał WOŚP. Będzie to jednocześnie 25. finał, który odbędzie się w kobyłkowskiej „Trójce”, czyli Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły.

W Kobyłce pierwsze tony Orkiestry wybrzmią już 11 stycznia, gdy w hali sportowej SP nr 3 rozpocznie się turniej siatkarski oraz na Gliniankach w Zielonce, dokąd zapraszają morsy zrzeszone w Fundacji „Morsy Wołomin-Kobyłka”.

Przez cały finałowy weekend będzie odbywał się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka. Dla ratowania życia i zdrowia dzieci zagra 20 drużyn (11 stycznia faza grupowa, 12 stycznia ćwiećfinały, półfinały oraz finał). Amatorów aktywności fizycznej Kobyłka zaprasza również na Bieg Policz się z Cukrzycą, który odbędzie się już po raz 9 w mieście. Family Active i Szkoła Podstawowa nr 3, działające pod egidą Sztabu 1443 WOŚP w Kobyłce zapraszają wszystkie osoby, mające ochotę spędzić poranek w aktywny sposób oraz wesprzeć wpisowym Fundację WOŚP. Oba sportowe wydarzenia objęła patronatem Edyta Zbieć, Burmistrz Kobyłki.

Dla rodzin z dziećmi przewidywane są atrakcje w niedzielne popołudnie – planowany jest bal dla dzieci z animatorami oraz koncert disneyowski – „Barwy, które kolorowy niesie wiatr”. To muzyczne show , w którym będzie można usłyszeć najwspanialsze piosenki z bajek Disneya i nie tylko. W programie znajdują się takie utwory jak „Kolorowy wiatr” z Pocahontas, „Miłość rośnie wokół nas” z Króla Lwa, „Po raz pierwszy widzę blask” z Zaplątani czy „Pół kroku stąd” z Vaiana – Skarb oceanu. Na scenie wystąpią artyści, którzy specjalizują się w muzyce musicalowej i aktorskiej. Specjalnie dla Państwa zaśpiewa duet Sylwia Przetak i Kamil Zięba – wokaliści, zdobywający doświadczenie na najlepszych scenach teatralnych i koncertowych w kraju oraz w programach telewizyjnych, cieszący się ogromną sympatią publiczności.

Podczas koncertu z dziećmi będą się bawić się animatorzy przebrani za postacie z bajek (Olaf, Elza z Krainy Lodu i Myszka Mini). W tym samym czasie poza sceną odbywać się będzie rejestracja dawców szpiku DKMS, pokazy i warsztaty Pierwszej Pomocy ze Szczepem 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki, „Live art” czyli sztuka na żywo – malowanie obrazów, a także warsztaty karnawałowe – będzie można tworzyć i wycinać maski karnawałowe, korony, kapelusze wróżek i czarodziejów, różdżki – wszystko co ważne w czasie karnawału. Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej jest przewidziana sprzedaż książek w atrakcyjnych cenach, warsztaty dla dzieci i warsztaty zdobienia toreb ekologicznych. Biblioteka przewiduje również licytację drzewka ze „złotymi myślami”.

O godzinie 12:30 na sali gimnastycznej w SP 3 Kobyłka zapraszamy na otwarty trening grupowy z Anią Fiodor z Klubu Torstar Kobyłka. Jest to trening dla każdego, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia. Razem złapmy wiatr w żagle i wspólnie trenujmy dla WOŚP – to pierwszy taki trening wspierający tak szczytny cel w Kobyłce i w okolicy.

Ok. 15.50 odbędzie się wspólne morsowanie z Fundacją „Morsy Wołomin – Kobyłka”. Uwaga - każdy będzie się mógł przyłączyć. Doświadczone morsy zapewnią miłą atmosferę, opiekę i szkolenie.  Ciepły posiłek z grilla zapewni dla chętnych Szczep 4 DHiGZ z Kobyłki.

Wracamy na scenę wypełnioną wieloma wspaniałymi atrakcjami, a na niej prowadzący -  „Artystyczna wielowymiarowość. Refleks, ale i refleksja. Spontaniczna żywiołowość. Subtelny dowcip podszyty umiejętnością empatycznego wyczuwania ludzkich nastrojów.” To jedno z wielu stwierdzeń opisujących Roberta Jarka. Od 16.00 będą pokazy sekcji Miejskiego Ośrodka Kultury i „Trójki” - Mandaryna Dance Studio – prężnie działająca sekcja w MOK Kobyłka (wszyscy młodzi tancerze wspierają nieustannie wydarzenia kulturalne w mieście i promują Kobyłkę w Polsce i za granicą zajmując czołowe miejsca na podium),  Natalia Ilach z tańcem towarzyskim, kids dance mix i  kids latino solo; karate Katarzyna i Marcin Sieradzccy (zaangażowanie w trening, poparte jasnymi zasadami, przyniosło wiele sukcesów zawodnikom KSW KYOKUSHIN biorących udział w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski), kickboxing – Grzegorz Engel  oraz grupa akrobatyczno – taneczna Kensei. A potem koncerty. Wystąpi lokalny zespół „NO TAK”, a także „Singing Birds” - trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii.

Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Jurzyk z zespołem - wokalista, finalista IV edycji programu „X Factor”, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim.

- Po wielu latach przerwy wracamy jako współorganizator Finału WOŚP w Kobyłce, dbając o artystyczny wymiar wydarzenia i zapewnieniu dobrej promocji w mieście i nie tylko -  mówi Agnieszka Kacprzak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury im. Jerzego Turka w Kobyłce.

Przewidziana została transmisja online całego bloku artystycznego.

Pomiędzy wydarzeniami na scenie będą miały miejsce licytacje gadżetów WOŚP i Miasta, obrazów, voucherów ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców i innych wartościowych przedmiotów. Będzie prowadzona także licytacja złotego medalu z Mistrzostw Europy. Jest to pierwszy złoty medal zdobyty na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej (Mistrzostwa Europy Madryt 2001) przez Stefana Makowskiego, medalistę w szermierce na wózkach Mistrzostw Świata w Budapeszcie, Turynie, Mistrzostw Europy w Paryżu i w Warszawie, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach, uczestnika Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie i w Londynie. – Ma dla mnie bardzo duże znaczenie  - był nagrodą za pierwszy międzynarodowy tryumf. Od tego momentu przez kolejne 10 lat byłem w ścisłej czołówce światowej i trwale zapisałem się w historii polskiej szermierki na wózkach – mówi Stefan Makowski.

O 20.00 Światełko do Nieba – wypuścimy w niebo 500 balonów led oraz obejrzymy bardzo widowiskowy  pokaz ognia w wykonaniu absolwentek kobyłkowskiej „Trójki”.

- Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam – przyjdźcie na nasz Finał Wielkiej Orkiestry w Kobyłce. Pokażmy, że mamy otwarte serca, że potrafimy się razem bawić po to, by ratować życie i zdrowie dzieci – mówi Burmistrz Edyta Zbieć. W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej - będzie się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprez sportowych i gości Finału czuwać będą policjanci, strażacy a także Fibulamed, PUL Wołomin, Szczep 4 Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych z Kobyłki. Organizatorzy kobyłkowskiego Finału dziękują również: LiqRise Day-Spa, Torstar Fitness Kobyłka, 4 harcerskiej drużynie pożarniczej "Wędrowcy" z Kobyłki, Dance Studio, Miejskiej Bibliotece Publicznej z Kobyłki, OSP Kobyłka, Goldeneye, Family Active - Szkole Kolarskiej, Kobyłkowskiej Lidze Siatkówki, Radzie Rodziców SP3 Kobyłka, Italian Fashion, Mobilnej Reklamie, Enemy, Bolo – ręcznej myjni samochodowej. Wielkie dzięki! Gramy, bo lubimy!

Zachęcamy do wspierania Orkiestry już od dzisiaj – można wrzucać datki do tzw. Skarbon Sztabowych, które znajdziecie Państwo w: MOK Kobyłka, Italian Fashion, Pizza Dominium, Bar Bingo, Kebab Habibi, Bar Bambus, Fitness i Siłownia Check in Gym, Szkoła – Proeducado oraz w Hotelu Trylogia i w Sklepie Wiejskim w Zielonce.

Do zobaczenia 12 stycznia!

Załącznik: 
ZałącznikWielkość
PDF icon plakat_wosp.pdf3.6 MB