Herb i logo miasta

  • 4 sierpnia 2008

Herbherb

Herbem miasta Kobyłka jest: tarcza z tłem w dwóch kolorach (od góry w jednej trzeciej podzielona poziomo). W polu górnym złotym, czerwony koń między dwoma ornamentami (potrójne zielone liście dębu z dwoma żołędziami). W polu dolnym błękitnym, srebrny kościół o dwóch wieżach zwieńczonych czerwonymi dachami ze złotymi krzyżami.

Herb nawiązuje do historii i tradycji miasta. Stylizowany kościół jest uproszczoną miniaturą wspaniałego zabytku - kościoła Świętej Trójcy, ufundowanego przez biskupa Marcina Załuskiego. Czerwony koń pomiędzy dwoma potrójnymi liśćmi dębu z żołędziami stanowi motyw z pasów kontuszowych, jakie produkowano w XVIII wieku w manufakturze w Kobyłce, z których to wyrobów słynęła wówczas wieś.

Logo Miasta

Logo przypomina literę K, która, jak przystało na symbol Kobyłki, ma pogodnie powiewającą końską grzywę. Jest dynamiczne jako miasto, które się rozwija i w ogromnym tempie pozyskuje nowych mieszkańców. Jego ramiona symbolizują otwarcie miasta a ich kolor podkreśla, że Kobyłka, choć położona tak blisko metropolii, pozostaje zielona i naturalna.

Tagi (kategorie):