Musicalowe przeboje wszechczasów

  • 17 października 2008

We środę 15 października w naszym mieście po raz kolejny wybrzmiały wspaniała muzyka i śpiew. W Miejskim Ośrodku Kultury wystąpiła Marta Boberska i zespół „Astra consort”. Sopran Marty Boberskiej przy akompaniamencie trojga skrzypiec, fortepianu i wiolonczeli był ucztą dla ducha. Sala widowiskowa MOK wypełniła się po brzegi.

 

 

Usłyszeliśmy znane utwory  filmowe (m.in. „When You wish upon a Star” z filmu „Pinokio”, „Playing Love” z filmu „Człowiek legenda”, „Over the Rainbow” - z filmu „Czarnoksieżnik z krainy Oz”,„Beauty and the Beast” z filmu „Piękna i Bestia”), operowe (z oper „La Wally”, „Rinaldo”, „Samson i Dalila”) i musicalowe („ Tonight” z musicalu „West Side Story”, czy „Memory” z musicalu „Cats”), a także rozpoznawalnie nie tylko przez koneserów utwory: Mozarta, Pucciniego, Santoriego, Haendel'a.

Organizatorem koncertu „Musicalowe przeboje wszechczasów” była Anna Szarek-Lisiewicz a współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury.

 

 

Dzięki wsparciu sponsorów mieszkańcy mogli posłuchać uznanych w Polsce i na świecie muzyków za symboliczną cegiełkę na poczet kolejnych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Patronat nad koncertem sprawował Burmistrz Miasta a mecenasami koncertu byli: ARS Developer Boguszewscy, „GLASS” Elżbieta Orych.

 

Tagi (kategorie):