Przemyślane działania kluczem do sukcesu

  • 11 stycznia 2010
Rok 2009 – Jubileuszowy dla Kobyłki, dopiero co się skończył, a niedawno rozpoczęty 2010 już przynosi pierwsze sukcesy. 30 stycznia  zostanie opublikowany najnowszy, ogólnopolski ranking tygodnika samorządowego „Wspólnota” w którym Kobyłka zajęła…

1 miejsce w kategorii tzw. MAŁE MIASTA !!!

Ranking dotyczący największej nadwyżki operacyjnej, która jest wskaźnikiem efektywnej gospodarki finansowej danej jednostki samorządu terytorialnego. Klasyfikacja Gmin została opracowana przez naukowców Uniwersytetu Warszawskiego, w tym profesora Pawła Swianiewicza (Kierownika Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej a także Przewodniczącego European Urban Research Association) oraz dziennikarzy „Wspólnoty”. 

To ogromny sukces, świadczący  o konsekwentnie realizowanych działaniach na rzecz przyszłości naszego miasta, a także czynnik motywujący do  jeszcze większego tempa rozwoju.  

 

O skomentowanie tego prestiżowego wyróżnienia poprosiliśmy

Grażynę Mościcką – Skarbnik Miasta Kobyłka.

Cieszy mnie fakt, że polityka finansowa miasta, której priorytetem jest realizacja zadań inwestycyjnych – głównie związanych z pozyskiwaniem środków z budżetu Unii Europejskiej, została doceniona i to w skali całego kraju. Wyróżnienie to niewątpliwie potwierdza słuszność podejmowanych decyzji i motywuje do jeszcze lepszej pracy.

 

Więcej informacji na stronie: www.wspolnota.org.pl

Tagi (kategorie):