Warsztaty ekologiczne dla gimnazjalistów

  • 22 czerwca 2009
 Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów kobyłkowskich gimnazjów. Uczestniczyło w nich 50 osób ze wszystkich szkół z terenu Kobyłki, a zajęcia prowadził student gospodarki przestrzennej SGGW Michał Babicki. Warsztaty w ramach zadania pod nazwą "Nie zaśmiecaj naszej małej Ojczyzny, nie żyjesz w niej sam" dofinansowane zostały przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (www.wfosigw.pl)

Uczestnikami warszatów ekologicznych byli uczniowie z Zespołów Szkół Publicznych Nr 1, 2 i 3 z Kobyłki, głównie pasjonaci ekologii, starający się poszerzać swoją wiedzę na zajęciach kółek ekologicznich lub biologicznych w swoich placówkach edukacyjnych.

Tematem przewodnim warsztatów było kształtowanie i rozwój zrównoważony, środowiska i społeczeństwa. Prowadzący w sposób interesujący i ciekawy przedstawił gimnazjalistom m.in. jakie zagrożenia dla zdrowia i życia mogą być związane z powstawaniem dzikich wysypisk oraz jak w sposób rozsądny i świadomy mogą oni aktywnie chronić środowisko. W trakcie zajęć niejednokrotnie dochodziło do burzliwej dyskusji, w której każdy z uczniów starał się przedstawić swój punkt widzenia i wnieść jakiś nowy problem czy kwestię do swoistego rodzaju "debaty ekologicznej". Warsztaty trwały 2,5 godziny, a uczniowie jeszcze jakiś czas po ich zakończeniu zostali na sali wykładowej, żeby dowiedzieć się szczegółów na temat działań i zainteresowań studenta SGGW Michała Babickiego.

Uczestnicy ekologicznego szkolenia i ich opiekunowie po zakończeniu warszatów otrzymali nagrody ufundowane przez WFOŚiGW - kompostowniki oraz torby ekologiczne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tagi (kategorie):