Już dwa miesiące działania miejskiej taksówki w Kobyłce

  • 7 maja 2019

Od początku marca działa miejska taksówka. Po dwóch miesiącach wiemy, że projekt okazał się strzałem w dziesiątkę – już prawie 70 osób skorzystało z pomocy w dojechaniu do lekarza, czy szpitala. Prawie wszystkie te przejazdy były w dwie strony, z jednoczesnym odwiezieniem do domu.

Zasady uzyskania pomocy w dojeździe są proste – miejska taksówka jest przeznaczona dla tych mieszkańców miasta, którzy z przyczyn od nich niezależnych nie są w stanie samodzielnie się przemieszczać, a muszą załatwić ważną życiowo sprawę. Wszystkie osoby po 70 roku życia, przewlekle chore lub niepełnosprawne mogą zamówić przejazd, liczyć na pomoc w wysiadaniu i wsiadaniu do samochodu, ale również na to, że kierowca poczeka na nich pod np. przychodnią lub będzie pod tzw. „telefonem” czekał na sygnał o powrocie. Można zamówić przejazd do urzędu, miejskiego ośrodka kultury, przychodni, ośrodka opieki społecznej, a w uzasadnionych przypadkach w inne miejsca.

Miejska taksówka dla mieszkańców jest symbolem równego traktowania chorych, starszych
i niedołężnych osób zamieszkujących Kobyłkę. - Chcemy w ten sposób pomóc osobom, które tego potrzebują, bo to nasz obowiązek. Bardzo chciałabym podziękować radnemu  Zbigniewowi Kropiewnickiemu i pozostałym radnym z ugrupowania Wspólnie dla Kobyłki, którzy przyczynili się do istnienia miejskiej taksówki – mówi Edyta Zbieć, Burmistrz Miasta, która jest od początku zaangażowana w projekt. Funkcjonowanie taksówki w Kobyłce jest możliwe również dzięki pozyskaniu wspierających sponsorów: firmy Belessa Med oraz Keep Rocking Auto & Moto Detailing, które serwisują samochód i dbają o jego czystość i estetykę.

Przejazd miejskiej taksówki można zamówić dzwoniąc pod numer telefonu 663 904 525. 

Godziny kursowania:
Poniedziałek: 9:00-19:00
Wtorek - czwartek: 8:00 - 16:00
piątek: 8:00-14:00

Pełna treść regulaminu funkcjonowania taksówki miejskiej