Karate w Kobyłce!

  • 20 lutego 2018

W sobotnie popołudnie (17.02.2018) lokalni sympatycy wschodnich sztuk walki mieli okazję podziwiać najlepszych zawodników karate. Kobyłkowska hala przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kobyłce (ul. ZAŁUSKIEGO 5 ,05 250 Kobyłka) stała się dojo dla Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy – Wrocław 2018.

W turnieju zorganizowanym przez Sensei Tomasza Lenkiewicza, kierownika kobyłkowskiej filii Międzyszkolnego Klubu Sportowego Karate Kyokushin, wzięło udział 145 zawodników z 32 klubów z całej Polski, w kategoriach Seniorskich (1999 rok i starsi) oraz Juniorskich (2000-2001).

Impreza rozpoczęła się dyscypliną kata karate, która wywodzi się z długowiecznej tradycji sztuki karate. Kata to logiczny układ powiązanych ze sobą kopnięć, bloków, uderzeń i pozycji, który od wieków był formą uczącą koordynacji ruchowo-oddechowej. Każdy adept karate ma obowiązek opanowania tej sztuce, hołdując tym samym długowiecznej tradycji i historii sztuki karate.

Częścią główną turnieju były walki zwane kumite. Zawodnicy konkurują wtedy w bezpośredniej konfrontacji, siły, umiejętności i hartu ducha. Obserwując zmagania zawodników wyraźnie było czuć niesamowitą wytrwałość i charakter jakim trzeba dysponować w tej dyscyplinie. Siła i precyzja uderzeń robiła na zebranych piorunujące wrażenie.

Podczas turnieju wręczono również powołania do kadry Polski, która ma reprezentować nasz kraj w zmaganiach na Mistrzostwach Europy Shinkyokushinkai Karate – Wrocław 2018, 12 maja 2018 roku. Do wyróżnionych z powiatu wołomińskiego zostali zakwalifikowani m. in. Jakub Pałaszewski z Duczek, Maks Podlecki z Zagościńca oraz Marek Odzeniak z Radzymina.

Całe wydarzenie było świetnym widowiskiem sportowym a zarazem szansą na poznanie jednego z filarów japońskiej kultury.

Tagi (kategorie): 
Kategorie: