Kobyłka da się lubić

  • 11 maja 2018

Zapraszamy na wieczór w międzynarodowym gronie.

"Kobyłka da się lubić" to spotkanie z Kevinem Aistonem, Elizabeth Duda i Conrado Moreno. Zaśpiewa dla gości węgierski zespół Erdőfű. Koncert w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się 20 maja 2018 roku. Zapraszamy o godziny 18:30.

Zespół Erdőfű

Członkowie zespołu wiernie odzwierciedlają  tradycję ludową Basenu Karpat zarówno podczas koncertów jak i w Domach Tańca.

​Celem koncertów w wykonaniu Zespołu Erdőfi jest przekazanie ogólnego obrazu wielobarwnej muzyki na instrumenty smyczkowe, na terenach zamieszkanych przez Węgrów i żyjącą wśród nich ludność etniczną, mając na uwadze specyfikę danej prowincji czy wioski.

Przedsięwzięcie na taką skalę wymaga rzetelnej wiedzy merytorycznej i znajomości instrumentu, dlatego też z tego punktu widzenia nie bez znaczenia  jest to, że każdy z muzyków dysponuje odpowiednią predyspozyją i doświadczeniem w wiernym przekazie stylu instrumentalnej muzyki ludowej.

Publiczność podczas koncertu ma możliwość doświadczenia wyjątkowego brzmienia muzyki Basenu Karpat dzięki różnorodnym ustawieniom artystów i osobliwej interpretacji.  

Ádám Kiss-B. – skrzypce, vokal

Andor Maruzsenszki - skrzypce, vokal

Márton Éri - altówka, kontra, vokal

Kati Éri - kontrabas

Soma Salamon - harmonijka, fujarki

 

 

 

 

 

Data wydarzenia: 
piątek, 11 Maj, 2018 - 14:45