KOBYŁKA ORGANIZUJE POMOC DLA SANDOMIERZA I GMINY DWIKOZY

  • 9 czerwca 2010
Dwikozy to wieś położona 7 km od Sandomierza, siedziba gminy zamieszkanej przez 2100 mieszkańców. Gmina ucierpiała wraz z drugą falą powodziową, która przerwała wał wiślany w nocy z 6 na 7 czerwca. Woda zaskoczyła mieszkańców i uwięziła ich w domach. Trwa ewakuacja miejscowości Winiary, Winiarki, Kępa Chwałowska, Szczytniki, Bożydar, Słupcza i części Dwikoz. MIASTO KOBYŁKA ORGANIZUJE POMOC DLA DWIKOZ. APELUJEMY DO MIESZKAŃCÓW O SOLIDARNOŚĆ I PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.

Żywioł zniszczył dziesiątki gospodarstw zabierając dobytek i, co gorsza, źródło utrzymania. Ucierpiały także przedszkola i szkoła. Burmistrz Robert Roguski prowadzi rozmowy z władzami samorządowymi Sandomierza i Gminy Dwikozy. W piątek reprezentacja z Kobyłki na czele z burmistrzem pojedzie do Sandomierza i Dwikoz by zapoznać się z sytuacją mieszkańców. Celem wizyty jest zorganizowanie pomocy tak, aby trafić w rzeczywiste potrzeby i zaplanować pomoc długofalowo.

W chwili obecnej potrzebne są przede wszystkim koce i śpiwory. Już w piątek przedstawiciele naszego miasta zawiozą te właśnie artykuły powodzianom. Potrzeby ludzi są oczywiście znacznie większe, dlatego

ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY ORAZ DARÓW RZECZOWYCH

POMÓŻMY NASZYM RODAKOM!!!

WSPARCIE FINANSOWE można wpłacać NA KONTO

Stowarzyszenia "Trójka" (KRS 0000262645)
ul. Załuskiego 57/57, 05-230 Kobyłka
19 8006 0000 0074 7194 2000 0001
z dopiskiem „DLA POWODZIAN”
 
 
PIENIĄDZE i DARY DO ODWOŁANIA BĘDĄ ZBIERAĆ (w godzinach pracy):

W dni powszednie:
Zespół Szkół Publicznych nr 1
Zespół Szkół Publicznych nr 2
Zespół Szkół Publicznych nr 3
Przedszkole Publiczne nr 1
Ośrodek Pomocy Społecznej
Miejski Ośrodek Kultury

Miejska Biblioteka Publiczna

w soboty i niedziele:
ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH NR 3

ZBIERAMY NASTĘPUJĄCE, wyłącznie nowe!, DARY RZECZOWE:

  • koce, śpiwory,
  • pościel i ręczniki
  • łopaty, grabie, kalosze, rękawice
  • środki dezynfekcyjne, chemię gospodarczą, środki higieny osobistej
  • przybory szkolne

Uwaga! Nie zbieramy żywności i ubrań

Urząd Gminy Dwikozy koordynuje bieżącą pomoc, ale także już teraz organizuje dzieciom i matkom z dziećmi pobyt poza domem w okresie wakacji i do czasu aż będą mogli wrócić do swoich domów. W tym zakresie Kobyłka też chce pomagać.

W URZĘDZIE MIASTA KOBYŁKA MOŻNA ZGŁASZAĆ GOTOWOŚĆ PRZYJĘCIA DO SWOICH DOMÓW I ZAPEWNIENIA NOCLEGU DZIECIOM i MATKOM Z DZIEĆMI.

Pod telefonami w Urzędzie Miasta: 22 786 25 00, 786 13 52 czekamy na zgłoszenia gotowości przyjęcia powodzian do Państwa domów. O terminie przyjazdu dzieci będziemy informować telefonicznie. Cały pobyt powodzian będzie koordynowany przez Urząd Miasta, który zaplanuje również wypełnienie czasu wolnego przybyłym.

http://www.dwikozy.gmina.pl/

http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/spoleczne/dwa-tysiace-osob-zostalo-uwiezionych-we-wlasnych-domach-w-gminie-dwikozy

 
 
 
 
 
 
 
 


Foto pochodzi z strony:
www.sandomierz.org

Tagi (kategorie):