Kobyłka wysoko w rankingu!

  • 30 października 2018

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” opublikowało ranking  najlepiej rozwijających się gmin i miast zatytułowany „Sukces kadencji”. Kobyłka zajęła w nim wysoką 18 pozycję, w powiecie wołomińskim wyprzedziły nas jedynie Marki (4 miejsce) i Radzymin (14 miejsce).

Pozostałe miasta powiatu uplasowały się na kolejno na miejscach: Ząbki – 28 miejsce, Zielonka – 46 miejsce, Tłuszcz – 132 miejsce, Wołomin – 141 miejsce.

Listę sporządzono m.in. na podstawie danych pochodzących z Głównego Urzędu Statystycznego oraz ze sprawozdań budżetowych samorządów. Pod uwagę wzięto wszystkie wydawane przez samorządy środki unijne w latach 2014-2017, przeliczone na jednego mieszkańca. Raport sporządzono na bazie czterech składników: sukcesu finansowego (związanego z budżetem jednostki samorządowej), sukcesu ekonomicznego (stan gospodarki lokalnej), sukcesu infrastrukturalnego (odnoszącego się do infrastruktury technicznej) i sukcesu społecznego.

Spośród 590 badanych miast, Kobyłka w kategorii sukces finansowy zajęła miejsce 131, w kategorii sukcesu ekonomicznego 31 miejsce , w kategorii sukcesu infrastrukturalnego 23 miejsce, w kategorii sukcesu społecznego 87 miejsce.

Wszystkich zainteresowanych szczegółowym raportem zachęcamy do zapoznania się z nim tutaj, a także na naszą specjalnie dedykowaną stronę miastokobylka.pl

Data wydarzenia: 
wtorek, 30 Październik, 2018 - 14:30