Kulturalne lato w Kobyłce

  • 2 lipca 2019

Co będzie się działo w kulturalnej Kobyłce w najbliższym czasie? Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna mają dla mieszkańców, głównie najmłodszych – ale nie tylko, trochę propozycji.

„Kino za rogiem” w MOK zaprasza dzieci i rodziców na seanse familijne. W programie „Zambezia”, „Ale cyrk”, „Ratchet i Clank”, „Wilk w owczej skórze”, „Hugo i łowcy duchów”, „Super Spark Gwiezdna misja” i „Gamba”. Za bilet dla dziecka zapłacimy 2,50 zł, dla dorosłego 5 zł. Popcorn kosztuje 2 zł.

Jeszcze w lipcu Miejski Ośrodek Kultury zaprosi Państwa na bezpłatny, całodniowy warsztat, który organizuje razem z Inżynierią Umysłu. Odbędzie się 27 lipca i będzie dotyczył poczucia własnej wartości. Poprowadzi go Jakub Jarząbek, praktyk i master NLP (dla nieznających skrótu: NLP to programowanie neurolingwistyczne – uporządkowany zbiór technik komunikacji oraz metod pracy z wyobrażeniami, nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi). Warsztat, jak informują organizatorzy, skierowany będzie dla osób, które odczuwają potrzebę znalezienia samych siebie, indywidualnej, wyjątkowej tożsamości po to, by budować stabilną przyszłość. Zapisy będą możliwe w MOK.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna przypomina o wakacyjnym konkursie fotograficznym "Ubrani w książkę". Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia w konwencji sleeveface. Można wystąpić w roli fotografujących i aranżujących scenę, można też pozować i być modelem. Do zabawy warto zaprosić swych bliskich czy znajomych. Intencją tego typu zdjęć jest odwzorowanie, jak najwięcej szczegółów z okładki książki.

Więcej informacji i regulamin:

http://bibliotekakobylka.stronakultury.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/7536/wakacyjny_konkurs_fotograficzny__ubrani_w_ksiazke

Od września planowane jest rozpoczęcie akcji, do której biblioteka zgłosiła się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, wystawa dotycząca Marii Krüger w 115 rocznicę urodzin pisarki, a także lekcje biblioteczne w szkołach o autorce „Błękitnego koralika”. Również we wrześniu biblioteka rozpocznie „Narodowe czytanie w 2019 roku” (audiobooki puszczane w bibliotece, spotkania dla szkół, czytanie książek przez zaproszonych gości”, „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” oraz bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci z klas I-III i matematyki dla uczniów klas 4-6. Kontynuowane będą warsztaty plastyczne dla dzieci „Mała akademia Picassa”, zajęcia w „Klubie Niedźwiadka Opowiadka”.

O wszystkich propozycjach będziemy Państwa informować na bieżąco, a tymczasem zapraszamy na profile MOK i Biblioteki na Facebooku.