Miasto dla przedsiębiorców

  • 11 czerwca 2019

Każdy przedsiębiorca wie, że podczas prowadzenia biznesu trzeba być o krok przed konkurencją. Inwestycja w firmę musi obejmować również własny rozwój przedsiębiorcy i zdobywanie wiedzy – jednak nierzadko szkolenia kosztują spore pieniądze. Miasto Kobyłka wychodzi naprzeciw lokalnym właścicielom firm i organizuje dla nich szkolenia w ramach programu „Przedsiębiorcze środy” w Kobyłce.

Burmistrz Edyta Zbieć i wiceburmistrz Grzegorz Świętorecki spotkali się w tej sprawie ostatnio z Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Małgorzatą Oleszczuk. Pierwsze spotkanie w ramach nowego projektu dla osób prowadzących działalność i zainteresowanych tą sferą już jutro – o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kobyłka.

Mecenas Małgorzata Lewandowska poprowadzi bezpłatne warsztaty dotyczące obowiązujących zmian w prawie. Opowie o nowym kodeksie pracy z dnia 22 maja 2019 roku, który wprowadza zmiany w urlopach, wypłatach za godziny nadliczbowe, płacy minimalnej. Poinformuje także o różnicy w umowie o pracę i umowę zlecenia o tym, jak przygotować się na kontrole PIP. Spotkanie to odpowiedź na wątpliwości przedsiębiorców, jak korzystać z nowych regulacji prawnych.

Trwają starania, by w organizacji kolejnego spotkania – lub kolejnych, w zależności od potrzeb, pomogło Miastu PARP – taką deklarację uzyskali Burmistrzowie podczas spotkania. Program ma obejmować spotkania tematyczne, odpowiadające na potrzeby przedsiębiorców. – Chcielibyśmy, żeby ten projekt – Przedsiębiorcze Środy – był projektem rocznym, w którym szkolenia odbywałyby się raz w miesiącu. Chcemy zaangażować różne instytucje, z którymi spotyka się człowiek zakładający firmę i prowadzący własny biznes, żeby pomagać mu na każdym etapie działalności gospodarczej – mówi Grzegorz Świętorecki, wiceburmistrz Kobyłki.

"Przedsiębiorcze Środy" mają trafić z wiedzą do każdego zaangażowanego, zarówno do doświadczonego managera, jak i początkującego biznesmena. Spotkania będą przekazywały aktualną wiedzę i praktyczne rozwiązania, a to z kolei ma na celu przygotowanie początkujących przedsiębiorców do prowadzenia własnego biznesu, spowodowanie większej efektywności prowadzonej działalności, a także rozwijanie umiejętności w zakresie zarządzania firmą.