Mistrzowie Kickboxingu z Kobyłki!

  • 6 maja 2017

W czwartkowe popołudnie, 04.05.2017, mieliśmy okazję gościć niezwykłe osobistości lokalnego świata sportowego. Trener kickboxingu Grzegorz Engel z lokalnego klubu MKS Wicher Kobyłka, wraz ze swoimi zawodnikami – Kamilem Rutą i Patrykiem Kuryłkiem – spotkali się z Burmistrzem Miasta Kobyłka Robertem Roguskim.

O umiejętnościach naszych zawodników świadczą pasy i tytuły zdobyte na ostatnich Mistrzostwach Polski w Kartuzach. Patryk Kuryłek zdominował kategorię amatorską mistrzostw, zdobywając tym samym tytuł amatorskiego Mistrza Polski w Formule K1 seniorów. Kamil Ruta natomiast, jak zwykle, nie zawiódł i nie ugiął się przed konkurencją, zdobywając tytuły Zawodowego Mistrza Polski w Formule K1 i Zawodowego Mistrza Polski K1 seniorów. Ponadto warto wspomnieć, że obaj zawodnicy zostali powołani do Polskiej kadry narodowej. Trener kickboxerów - Grzegorz Engel, podkreślił, że „nie każdy mistrz zostaje od razu powołany do kadry narodowej”, tym bardziej cieszy nas sukces sportowców.

Zawodnicy otrzymali od Burmistrza oprócz osobistych gratulacji za osiągnięte sukcesy, również zapewnienie, że kobyłkowski samorząd będzie ich wspierał w przyszłości. Sukcesy młodych zawodników to ogromna promocja naszego miasta już nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale także w skali międzynarodowej. Podczas rozmowy nie zabrakło tematów związanych ze zbliżającą się olimpiadą i planami na przyszłość. Spotkanie zdominowały wrażenia zawodników z ostatnich walk i atmosfera wzajemnego szacunku, ale także pokory wobec ciężkiej pracy jaka jeszcze ich czeka oraz wytrwałości, które są fundamentem sukcesu.

Ciekawostką niech będzie, że np. zawodnicy koncentrują się przed walką słuchając muzyki.

Jeszcze raz chcemy pogratulować zawodnikom i trenerowi, życząc samych zwycięskich walk.

Kategorie: