Najlepsi w województwie! 6 w Polsce!

  • 4 czerwca 2019

Łucja Kłosińska, Mateusz Wiciński i Filip Szczepanik ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kobyłce zajęli 6 miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników” w Katowicach, zdobywając aż 166/170 punktów.

Konkurencja była bardzo duża, nasi kobyłkowscy uczniowie walczyli dzielnie z 16 drużynami w swojej kategorii wiekowej, a różnice punktowe były naprawdę niewielkie. W Katowicach Mistrzowie z 16 województw z Polski zmagali się z testem, który dotyczył szczegółowej znajomości dwóch finałowych lektur: „Jeśli się zgadzasz, zaszczekaj dwukrotnie” Waldemara Cichonia oraz „Opowieści pokoleń czyli baśnie i legendy polskie” Liliany Bardijewskiej.

Wraz ze swoimi rodzinami uczestnicy konkursu uczestniczyli również w Wielkiej Zabawie Rodzinnej - przeszli ulicami Katowic w barwnym korowodzie postaci z bajek, radośnie śpiewając, tańcząc i wykrzykując hasła promujące czytelnictwo. Później spotkali się z Waldemarem Cichoniem, jednym z autorów konkursowych lektur. Dużo radości całym rodzinom dostarczyło też zdobywanie sprawności w konkurencji: „Rodzina na medal”, gdzie każda rodzinna drużyna wykonując szereg zadań (np. rozwiązując łamigłówki, pokonując tor przeszkód, wykonując zdrowy koktajl itp.) mogła otrzymać pamiątkowy medal. Całość wydarzenia zakończyła Gala Finalistów, która odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wówczas ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!