Najnowsze wieści ze świata futbolu

  • 23 lutego 2018

Oficjalnie potwierdzono już uczestnictwo MKS Wicher Kobyłka rocznika 2009 w międzynarodowych Mistrzostwach Europy U9 organizowanych w austriackim Salzburgu w dniach 22-24 czerwca 2018. Warto podkreślić, że MKS Wicher Kobyłka jest jedyną drużyną reprezentującą Polskę w czasie tego turnieju.

Europejskie Mistrzostwa U9 organizowane są corocznie dopiero od 2016 roku, lecz mimo krótkiej historii turnieju jest on uznawany za jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wśród wydarzeń piłkarskich młodzików. Już pierwsza edycja Mistrzostw U9 liczyła 40 drużyn, w 2017 roku zwiększono ich liczbę do 48, a tegoroczny plan zakłada rozgrywki między 70 drużynami z 19 europejskich krajów, w których wciąż trwają ostateczne kwalifikacje drużyn-uczestników. Dziś znamy już część drużyn, z którymi zagrają chłopcy z Wichru. Będą to między innymi: Sporting Lisbona, Ajax Amsterdam, Manchaster City, Borussia Dortmund, Juventus Turyn, Hertha Berlin, Sparta Praga, RB Leipzig, Austria Wiedeń, Dinamo Zagrzeb.

„Chłopcom z Wichru należą się ogromne gratulacje! Niesamowicie cieszą nas ich sukcesy, ale też śledzimy na bieżąco ich zmagania i widzimy ciężką pracę jaką wkładają w to, aby wciąż być w gronie najlepszych. Dostrzegamy też wysiłek i poświęcenie rodziców, którzy nie tylko są największymi fanami i najlepszymi trenerami personalnymi, ale też potrafią być mistrzami logistyki, aby zawsze być na treningu, turnieju czy zwykłym popołudniowym kopaniu w piłkę chłopców. Podobne wyrazy docenienia należą się dla trenerów i klubu, dzięki czemu chłopcy mają motywację do działania oraz miejsce do ćwiczeń. Doceniając to wszystko WOLF Team postanowił, że pokryje koszty związane z turniejem i pobytem chłopców w czasie turnieju w Salzburgu. Mamy nadzieję, że nasza pomoc pozwoli drużynie zaplanować wyjazd w jeszcze lepszych nastrojach. Oprócz obiecujemy coś jeszcze ważniejszego – w dniach 22-24 czerwca cały zespół WOLF zaciśnie kciuki, założy barwy klubowe i będzie niecierpliwie oczekiwał na wiadomości o kolejnych zwycięstwach naszych Młodych Wilków!” – mówi Mariusz Król (CEO firmy WOLF).

Kategorie: