Numer alarmowy 112

  • 7 sierpnia 2008
Służby ratownicze przypominają, że w Kobyłce i całym powiecie wołomińskim DZIAŁA NUMER ALARMOWY 112. Można się z nim połączyć zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Policja i Straż zachęcają do korzystania z tego numeru, zarówno w drobniejszych utrudnieniach, jak i w sytuacji poważnego zagrożenia.

                Służby ratownicze w całym powiecie mają dopracowany system komunikacji a reakcja na zagrożenie jest sprawna i pewna.

 

Z telefonu stacjonarnego z Kobyłki system 112 kieruje połączenie bezpośrednio do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, miejsca, gdzie znajduje się równocześnie siedziba Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Natomiast połączenia komórkowe łączone są z dyspozytornią Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

 

Pod numer alarmowy „112” Europejczycy mogą za darmo dzwonić z każdego miejsca we wszystkich krajach UE w nagłych przypadkach: by wezwać straż pożarną, policję bądź pogotowie ratunkowe. Ideą jego wprowadzenia było miedzy innymi połączenie wspólnym systemem informowania trzech najważniejszych służb: straży pożarnej, policji, pogotowia ratunkowego oraz udostępnienie jednego, międzynarodowego numeru osobom, które nie mogą zidentyfikować zagrożenia.

Tagi (kategorie):