Od poniedziałku nowa usługa w Urzędzie Miasta: TAX-i

  • 17 maja 2019

Od poniedziałku 20 maja pod wskazany przez Państwa adres, we wskazanej godzinie, nawet do 21.00 w dni powszednie przyjedzie pracownik urzędu. Po co? Żebyście mieli Państwo możliwość łatwego podpisania formularza ZAP 3, w którym wskażecie Kobyłkę jako miejsce zamieszkania. Od tej chwili Państwa podatki będą budowały drogi w naszym mieście.

Jeśli wszyscy zarabiający mieszkańcy Kobyłki będą odprowadzać swój podatek w Kobyłce, do kasy może trafić nawet kilkanaście milionów zł więcej niż w tej chwili. Taka kwota pozwoli wybudować kolejne kilometry dróg. Dzięki temu miasto będzie mogło dokonać nowych inwestycji, wybudować chodniki, drogi i szkoły.

Takie zgłoszenie jest proste i można dokonać tego już dzisiaj. Należy wypełnić formularz ZAP 3 i wskazać Kobyłkę jako miejsce swojego zamieszkania. Formularz jest dostępny w Urzędzie Miasta. Beata Kotulska, Skarbnik Miasta Kobyłka pobrała aż 2 tysiące formularzy z Urzędu Skarbowego w Wołominie, które będą czekać na wypełnienie przez mieszkańców. Po prostu trzeba przyjść do urzędu i złożyć podpis. Od tej chwili Państwa podatki będą szły do Kobyłki.

A czy można jeszcze łatwiej?

Oczywiście! Wystarczy zadzwonić pod numer 22 760 70 08. I wtedy Urząd przyjdzie do Państwa, a nie Państwo do Urzędu. To nowa usługa: TAX-i. Formularz można podpisać w urzędowym samochodzie lub u Państwa w domu. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty.

I to wszystko. Od teraz Państwa podatki budują nowe drogi w mieście. Jeżeli polecą Państwo ten sposób swoim sąsiadom, a oni opowiedzą o nim kolejnym osobom, to w rok czy dwa damy radę zebrać środki na trzy drogi, które bez tych pieniędzy by nie powstały. W pięć lat - 15 dróg. Jeżeli wszyscy zaczniemy płacić podatki w Kobyłce, to do końca tej kadencji samorządowej zbudujemy nawet 30 nowych dróg, szkołę i wiele innych.

Tax-i to działanie nowego zespołu w Urzędzie Miasta Kobyłka o roboczej nazwie Wydział Integracji Danych Miejskich.