Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy w Kobyłce

  • 28 listopada 2019

Dzisiaj Kobyłkę odwiedziła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej. Agata Duda przyjechała do naszego miasta, żeby spotkać się z dziećmi i młodzieżą z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.  

Podczas spotkania, w którym uczestniczyła Burmistrz Edyta Zbieć wraz z Wiceburmistrzem  Grzegorzem Świętoreckim, Dyrektor PSP nr 2 Urszula Gromelska zapoznała Panią Prezydentową z uczniami i przedszkolakami szkoły, z projektami szkolnymi („30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka” i „Dzień Dobrego Słowa”). Nasz Gość spotkał  się rownież z przedstawicielami Małego i Dużego Samorządu Uczniowskiego w ramach projektu „Ważne krzesło”. Uczniowie mieli okazję zadać wiele pytań. Pierwsza Dama odwiedziła także świetlicę szkolną. Tam dzieci zaśpiewały pastorałkę (przygotowywaną na tegoroczne jasełka) i przekazały prezent - aniołka do powieszenia na choince.

W nawiązaniu do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Agata Duda czytała dzieciom z oddziału przedszkolnego wiersz „Kto ty jesteś Polak mały”, zadając im jednocześnie pytania z wiersza. Para Prezydencka propaguje bowiem bogactwo polskiej literatury poprzez angażowanie się w projekt „Narodowe Czytanie”. W tym roku również Kobyłka w niezwykły sposób uczciła kolejną edycję programu - przygotowując audiobooka z nowelami, które czytały osoby wyłonione w konkursie - trzy z nich były niewidome i czytały lektury korzystając z języka Braille’a. Taki prezent, czyli nagrany audiobook Burmistrz Edyta Zbieć wręczyła dziś Pierwszej Damie. 

Wizyta zakończyła się rozmowami na temat Kobyłki, zachodzących w niej zmian, planów i perspektyw. Na koniec Agata Duda wpisała się do Kroniki Szkolnej, co z pewnością stanowić będzie ważną pamiątkę dla uczniów i nauczycieli.