Poprawa funkcjonowania miejskiej przepompowni ścieków przy ul. Leśnej

  • 6 grudnia 2017

W ostatnich miesiącach zostały podjęte działania związane z poprawą funkcjonowania miejskiej przepompowni ścieków przy ul. Leśnej w Kobyłce.

Przy współpracy Urzędu Miasta Kobyłka, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Wołomin oraz spółki Kobyłka Dom Sp. z o.o. zlecono i wykonano koncepcję modernizacji miejskiej przepompowni.

Wykonano prace, związane z przywróceniem wysokiej sprawności pomp, usunięciem powstających odorów i zapobieganiem oraz monitorowaniem tego zjawiska.

Oczyszczono przewody tłoczne na odcinku pompownia główna – pompownia pośrednia Gryczana w Wołominie, sprawdzono wydajność pracy poszczególnych pomp przed remontem oraz po wykonanym remoncie. Zweryfikowano wydajność całej pompowni po zainstalowaniu pomp innej firmy.

W listopadzie przeprowadzono gruntowny remont dwóch pomp polegający na wymianie tulei wirnika (ścianki ciernej) pompy oraz wymianie uszczelnienia, łożysk i suszeniu separatora w pompie zatapialnej. Wykonano również rozbudowę monitoringu pompowni pozwalającej na odczyt 2 pomiarów ciśnienia na rurociągach tłocznych z pompowni, dokonano zmian w synoptyce SCADA oraz przepięto pompownię do nowego systemu wizualizacji.

W przygotowaniu jest również kompleksowa analiza systemu kanalizacyjnego w Kobyłce, wraz z opracowaniem jego modelu hydraulicznego.

Data wydarzenia: 
środa, 6 Grudzień, 2017 - 12:45