Słowo się rzekło - będą w Kobyłce koniki!

  • 30 czerwca 2009
Wczoraj około godz. 22 przyjechała do Kobyłki... 4-metrowa Kobyła - prezent od  Gazety Wyborczej. Ponieważ wymaga obróbki, zamieszka na razie koło MOK-u, tam zajmą się nią specjaliści. W całej okazałości zobaczymy ja we wrześniu podczas Urodzin Kobyłki. Zakładamy, że Kobyła szybko się rozmnoży i w całym mieście staną koniki duże, małe, kolorowe zrobione z różnych materiałów.

Od początku z klaczą były same problemy. Na początku nie chciała opuścić swojej stajni w Miedzeszynie, gdzie przyszła na świat. Później Kobyła Niepodległości robiła co mogła, by nie dojechać na Krakowskie Przedmieście, gdzie miała triumfalnie przemaszerować symboliczne bramy kolejnych lat wolności.

Kobyła posiada szkielet ze stalowych rur i ciało ze styropianu i gipsu. Na widowisku w reżyserii Piotra Cieplaka zorganizowanym z okazji rocznicy odzyskania wolności i wyborów 4 czerwca 1989 r. wystąpiła w roli głównej. Jej grzbietu dosiadał aktor Kazimierz Kaczor, a samo zwierzę ubrane było w egzemplarze gazety ze stolicy.

Więcej szczegółów i galerie na stronach:

Po licznych perturbacjach gipsowy koń wylądował w końcu na parkingu przy budynku Agory - dwóch częściach: głowa osobno, tułów osobno (problemy transportowe 4-metrowego kolosa).

Szefowie "Gazety Stołecznej" zwrócili się poprzez artykuł w swojej gazecie, że chętnie przekażą konia w dobre ręce. I tym o to sposobem w poniedziałek 29 czerwca nastąpiło oficjalne odebranie kobyły z karnego parkingu Agory. W imieniu miasta Kobyłka chabetę odebrał Andrzej Zbyszyński (Dyrektor MOK) oraz przedstawiciel Urzędu Miasta. Towarzyło im oko kamery Życia Powiatu Wołomińskiego (Tadeusz Ślepowroński), które filmowało całe niestandarowe przedsięwzięcie. W ulewnych opadach gradu i deszczu, w przysłowiowym "żółwim tempie" zwierzę dotarło w końcu na kobyłkowską ziemię. Najwięcej przeszkód organizatorom transportu sprawiła wysokość kobyły, przez którą trzeba było dobrać odpowiednią trasę -  ze względu na linie napięciowe, kolejowe oraz telekomunikacyjne, tudzież mosty i wiadukty.

Materiał video pochodzi ze strony ŻYCIA POWIATU WOŁOMIŃSKIEGO
http://www.zyciepw.pl/podroz-kobylki-do-kobylkiOperator kamery Tadeusz Ślepowroński, montaż woj

{youtube}Eg5oH9vXGSA{/youtube}

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tagi (kategorie):