"Spotkanie z cieniem", "Gry i zabawy z dawnych lat" oraz "Sielskie wakacje" w Bibliotece

  • 27 czerwca 2019

Już jutro, 28 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce organizuje Noc w Bibliotece pod hasłem "Spotkanie z cieniem", podczas której dzieci będą miały okazję obejrzeć przedstawienie lalkarskie pt.: "Złote jajko" w wykonaniu grupy teatralnej "Igraszka".       

Dzieci zapoznają się z rodzajami teatrów i nazwami lalek, jakie są wykorzystywane w teatrze. Wezmą także udział w warsztatach teatralnych teatru cieni, gdzie wykonają postaci do przygotowanego scenariusza, wcielą się w role aktorów teatru cieni, nauczą się jak rzucać cienie, dowiedzą się, czym jest cień i jak powstaje.

Biblioteka zaprasza też od 1 lipca do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na wystawę pt.: "Gry i zabawy z dawnych lat". Jest to sentymentalna podróż do czasów, w których dominowały zabawy na świeżym powietrzu, a centrum „małego świata” stanowił trzepak. To także podpowiedź, w co się bawić z dziećmi w wakacje. Przy Wypożyczalni dla Dorosłych pojawi się też wystawa, poświęcona wakacjom naszych rodziców, dziadków i pradziadków, pt.: "Sielskie wakacje", w której pokażemy modę wakacyjną lat minionych, sposoby na letni wypoczynek i czar wakacji czasu PRL.