Turniej piłkarski WICHER CUP 2019 już za nami

  • 3 czerwca 2019

W miniony weekend (1-2 czerwca) w Kobyłce odbył się po raz szósty turniej piłkarski dla dziesięciolatków WICHER CUP. 28 drużyn z Polski, Anglii, Ukrainy, Litwy i Rosji rywalizowało o zwycięstwo w turnieju głównym i dwóch mini turniejach. Najlepsi, podobnie jak w "dorosłej" Lidze Mistrzów i Lidze Europy okazali się piłkarze z Anglii.

Każdy z zespołów rozegrał podczas turnieju 12 spotkań. Rozgrywki grupowe wyłoniły najlepszą szesnastkę turnieju - spośród czterech grup siedmiozespołowych cztery pierwsze trafiały do tzw. Rozgrywek Europejskich, a pozostałe do tzw. Pucharu Polski. W niedzielny poranek grały zespoły, które trafiły do Pucharu Polski. W tej grupie najlepszy okazał się litewski Żalgirietis Wilno, pokonując w finale Motor Lublin. Po południu do rywalizacji stanęło 16 najlepszych drużyn, które podzielono na cztery grupy. Najlepsza dwójka z grupy awansowała do Ligi Mistrzów, a zespoły z miejsc 3-4 do Ligi Europy. Tam obowiązywał system pucharowy, tyle że zespoły odpadające ,,dogrywały" się o miejsca 5-8. W meczu finałowym LE Delta Warszawa wygrała z Marcovią, a w rywalizacji o brąz Progres Gorzów Wielkopolski wygrał z warszawską Legią.

W Lidze Mistrzów drużyna Wichru odpadła w ćwierćfinale po wspaniałym meczu z Watford F.C. Zespół angielski kontynuował passę zwycięstw aż do finału, w którym pokonał STF Champion Warszawa. Trzecie miejsce zajął Widok Skierniewice, wygrywając ze stołeczną Barca Academy.

Turniej odbył się pod patronatem Burmistrz Miasta Kobyłka Edyty Zbieć. Przy organizacji Wicher CUP był zaangażowany również Powiat Wołomiński i Województwo Mazowieckie.  Gościem turnieju był trener Andrzej Strejlau. Partnerami byli: Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce, OSiR ,,Wicher" w Kobyłce, Fundacja PKO BP, fundacja Kresy i tygodnik Piłka Nożna, a w gronie sponsorów znaleźli się: HAVAC, NUCTECH, GREEN FACTORY LOGISTIC, IMPERF, M4B, SZYDELKIEWICZ.PL NIERUCHOMOŚCI i RS REAL ESTATE, VOLKSWAGEN HOME, LOREAL,  SOFNET, VITASPORT.PL.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, z którymi miałem przyjemność współpracować przy organizacji turnieju. Samorządom województwa mazowieckiego, powiatu wołomińskiego i miasta Kobyłka, partnerom i sponsorom, firmom i ich pracownikom, którzy pracowali przy turnieju. trenerom, zawodnikom i ich rodzicom, kibicom, którzy przyjechali na tegoroczną edycję WICHER CUP i mieszkańcom Kobyłki, którzy nas odwiedzili. Szczególne podziękowania kieruję do Piotra Strejlaua i Pawła Stańczuka za wielomiesięczną pracę, by turniej stale się rozwijał i podnosił swój prestiż -  podsumowuje imprezę prezes Wichru Artur Rola.