W Kobyłce trwa „Lato w mieście”

  • 1 lipca 2019

Szkoły w Kobyłce, Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna nie mają teraz wakacji – właśnie trwa w nich „Lato w mieście”. Około 300 dzieci korzysta ze zorganizowanych zajęć w tych placówkach.

„Lato w Mieście” w Miejskim Ośrodku Kultury im. Jerzego Turka trwają do 5 lipca - to już drugi tydzień zajęć. Udział bierze ok. 150 dzieci z naszego miasta, którymi opiekuje się 11 wykwalifikowanych opiekunów. W programie są codzienne wyjazdy na różne wycieczki m.in. w pierwszym tygodniu: warsztaty i animacje na terenie OSP Kobyłka, Park wodny Bajka w Błoniu, Farma iluzji, Termy Mszczonów i Rozalin Leszczynowe, gdzie odbyły się warsztaty pieczenia pizzy, przejażdżka wozem oraz integracyjne ognisko z kiełbaskami. W tym tygodniu przed uczestnikami:  Stadion Narodowy i trasa piłkarskie emocje, Basen Warszawianka, Zoo Safari w Borysewie, Park Linowy Torstar i Plaża Serock.

Podczas półkolonii realizowany jest program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, w ramach którego promowany jest zdrowy styl życia wolny od uzależnień oraz pozytywne wzorce zachowań - poprzez propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego, a także uczestnictwo w wyjazdowych zajęciach i warsztatach.

Z kolei Miejska Biblioteka Publiczna prowadzi zajęcia w ramach „Lata w mieście” od 1 do 12 lipca 2019 roku. Ze względu na warunki lokalowe liczba uczestników jest ograniczona – 20 osób na turnus.

Celem tegorocznego lata w Bibliotece będzie rozwinięcie zainteresowań wśród młodych czytelników możliwościami spędzania wolnego czasu, odkrywanie swoich talentów i pasji, poprzez dużą dawkę możliwości twórczych. Organizatorzy chcą pokazać młodzieży jak można spędzać wolny czas nabywając nowe umiejętności, rozwijając swoje zainteresowania, szukając twórczych zdolności poprzez zabawę i naukę na zajęciach i warsztatach. Celem jest również pokazanie młodemu pokoleniu co jest zdrowe, pożyteczne, co daje naturalną radość i przyjemność, jak można spożytkować swoją energię i talent.

Zaplanowane są "Bajki które leczą" czyli autorskie warsztaty pisania bajek – dzieci będą mogły napisać swoją bajkę i ją zilustrować, warsztaty ceramiczne - dzieci będą miały okazję poznać tajniki sztuki garncarstwa, zajęcia  robotyki – "Kółko i krzyżyk", warsztaty dramowe – młodzież będzie uczyła się sztuki aktorskiej, zajęcia gry w szachy, warsztaty teatralne "Igraszka"- dzieci stworzą swoje lalki i przygotują przedstawienie oraz zajęcia muzyczne - gra na perkusji oraz praca w studiu nagraniowym.

Planowane są również wycieczki do kina, do Pałacu Kultury i Nauki na wystawę figur stalowych oraz do studia tańca "Ale dżes" i „Klockowni” w ramach warsztatów z tańca i architektury.

W szkołach „Lato w mieście” trwa od 24 czerwca do 12 lipca. W placówkach organizowane są m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne oraz inne rodzaje aktywności – jak np. rejs po Zalewie Zegrzyńskim. Uczestnicy korzystają z takich atrakcji jak wyjścia do kina, warsztaty edukacyjne i artystyczne (malowanie na szkle, robienie biżuterii), spotkania z historią (np. w Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie: zwiedzanie, pokazy, manewry terenowe, musztra, przejazd zabytkowym samochodem wojskowym, zajęcia strzeleckie), wyjazdy do parku linowego, do mini zoo i do sal zabaw, na basen, do manufaktury słodyczy, czy do muzeów.

Wszystkim uczestnikom, organizatorom i opiekunom życzymy wielu przyjemności!

Zdjęcia: Profil MOK na Facebooku