Wsparcie dla osób niepełnosprawnych w Kobyłce

  • 25 czerwca 2019

W swoich działaniach Miasto nie pomija również tych mieszkańców, którzy wymagają opieki, bo są niepełnosprawni. To właśnie te osoby – i ich rodzice – najbardziej potrzebują codziennego wsparcia i pomocy.

Ośrodek rehabilitacyjno-wychowawczy w Kobyłce (przy ul. Nadmeńskiej 8H), prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wołominie ma wolne miejsca. Zachęcamy rodziców, aby byli w kontakcie z ośrodkiem i dawali możliwość uczestniczenia w zajęciach dzieciom oraz młodzieży ze znaczną niepełnosprawnością. Jest to miejsce bezpiecznego azylu, które dodatkowo może odciążyć rodziców w codziennych czynnościach. Daje również możliwość socjalizacji i wielu różnych rodzajów terapii – logopedycznej, z zakresu usprawnienia motoryki małej i dużej, w kombinezonach TheraSuit, hipoterapii i dogoterapii, a także zajęć umożliwiających stymulację procesu rewalidacyjnego. Ośrodek przyjmuje dzieci od lat 3, młodzież do 21 roku życia – a w sytuacjach najwyższego stopnia niepełnosprawności lub niepełnosprawności sprzężonej do 25 roku życia. Planowane są również zajęcia świetlicowe dla osób dorosłych – prowadzona jest właśnie rekrutacja.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z ośrodkiem: 22 7879560. Zapraszamy też po więcej informacji na stronę internetową: www.psoni.waw.pl

Urząd Miasta ogłosił również konkurs dla organizacji pozarządowych, mogących zrealizować zajęcia aktywizujące i integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałające ich izolacji i marginalizacji. Planowane jest prowadzenie zajęć dla osób z niepełnosprawnością w różnym stopniu, ruchową i/lub intelektualną, przez minimum 3 godziny dziennie. Na oferty Miasto czeka do 27 czerwca.

Więcej informacji