Wspólny Bilet wraca do Kobyłki!

  • 27 listopada 2015

Udało się! Dziś w Starostwie Powiatowym w Wołominie Burmistrz Miasta Kobyłka Robert Roguski wraz z władzami samorządowymi Wołomina, Zielonki i Starostwa Powiatowego w Wołominie w obecności przedstawiciela Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie dyrektora Wiesława Witka oraz członkiem zarządu Kolei Mazowieckich Dariuszem Grajdą podpisał umowę dzięki której „Wspólny Bilet” wróci do nas już 1 grudnia.

Od marca br. trwały intensywne rozmowy w sprawie przywrócenia zawieszonej od 2013 roku usługi uprawniającej do podróżowania pociągiem do Warszawy i komunikacją miejską w stolicy z wykorzystaniem tylko jednego biletu. Ostatecznie po wielu miesiącach negocjacji udało się osiągnąć porozumienie w tej sprawie.

W odróżnieniu od poprzednich umów z ZTM,  bardzo dużą rolę odegrało Starostwo Powiatowe w Wołominie, które nie występuje już tylko jako sygnatariusz porozumienia, ale jako jedna ze stron współfinansujących koszt „Wspólnego Biletu”. Podczas negocjacji głównym warunkiem stawianym w rozmowach z ZTM było wypracowanie długoletniego porozumienia gwarantującego stały, przewidywalny wzrost ceny wozokilometra. Takie warunki udało się osiągnąć i tym samym usługa ta będzie realizowana przynajmniej do 2019 roku.

„Wspólny Bilet” Jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które na co dzień podróżują do pracy czy szkoły w Warszawie. Dzięki podpisanej umowie takie osoby mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Z usługi będzie można skorzystać kupując bilety na drugą strefę od „dobowego” do „90 dniowego” na trasie Warszawa Wileńska – Zagościniec oraz na remontowanej obecnie trasie Warszawa Śródmieście, która w przyszłym roku zostanie uruchomiona.

Wspólny Bilet – jak to działa

Aby można było podróżować w ramach oferty „Wspólny Bilet” należy zakupić bilety ZTM, które dostępne są w punktach pocztowych, wybranych kioskach i sklepach oraz w dedykowanych punktach ZTM na terenie Warszawy.

Oferta „Wspólny Bilet” obejmuje bilety ZTM na 1 i 2 strefę:
90-dniowe,
30-dniowe,
dobowe,
weekendowe,
weekendowe grupowe,
bilet seniora,
bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci.

WAŻNE:

  • Osoby, które ukończyły 65 rok życia mogą zakupić bilet w ramach specjalnej oferty „Bilet Seniora”, który kosztuje 50 zł i ważny jest 1 rok od dnia aktywacji (muszą posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem zawierający datę urodzenia).
  • Osoby, które ukończyły 70 rok życia podróżują w ramach oferty „Wspólny Bilet” - bezpłatnie (muszą posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem zawierający datę urodzenia).

Dzięki zakupowi biletów ZTM na 1 i 2 strefę podróżny jest uprawniony do poruszania się komunikacją miejską w Warszawie oraz na trasach obowiązywania „Wspólnego Biletu”.

Aby wyrobić spersonalizowaną kartę miejską na 30 dni lub 90 dni, należy udać się do specjalnie dedykowanego punktu ZTM (dla mieszkańców powiatu wołomińskiego najbliższy punkt znajduje się na DW. Wileński), przy sobie należy posiadać zdjęcie oraz wypełnić odpowiedni formularz lub zrobić to elektronicznie wypełniając odpowiedni wniosek i przesyłając zdjęcie. W przypadku pierwszej opcji karta zostanie wydana od ręki, gdy skorzystamy z drugiego sposobu zostaniemy powiadomieni o możliwości odbioru karty miejskiej w wybranym przez nas punkcie na terenie całej Warszawy.

Link do wyrobienia spersonalizowanej karty miejskiej: https://personalizacja.ztm.waw.pl/

Bilety w ramach oferty "Wspólny Bilet" honorowane są w pociągach KM i WKD pod warunkiem, że są ważne w chwili przejazdu, tzn. że zostały wcześniej aktywowane / skasowane.

Skasowanie (aktywacja) może nastąpić:

  • podczas wcześniejszego przejazdu pojazdem linii ZTM lub w bramkach biletowych w metrze,
  • w kasowniku (aktywatorze) zamontowanym na wybranych stacjach,
  • w kasowniku (aktywatorze) zamontowanym w wybranych pociągach Kolei Mazowieckich obsługujących linię RL,
  • u kierownika pociągu Kolei Mazowieckich.