Zima w Mieście 2020 – czyli tegoroczne ferie w Kobyłce

  • 31 stycznia 2020

Już za dziesięć dni ferie, a wraz z nimi początek akcji "Zima w Mieście". Jakie atrakcje czekają na dzieci w Kobyłce?

Ponad 200 dzieci będzie mogło wziąć udział w aktywnym wypoczynku w Kobyłce, zorganizowanym przez trzy szkoły podstawowe, Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejski Ośrodek Kultury. W każdej z placówek przewidziano dla uczestników inne sposoby spędzania ferii, jednak przyświeca im wspólny cel: promowanie zdrowego stylu życia, właściwych postaw społecznych – a przy tym zagwarantowanie dobrej zabawy z rówieśnikami i pomoc rodzicom w zagospodarowaniu czasu wolnego ich dzieci.

„Zima w Mieście” w szkołach w Kobyłce jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat i odbywa się w godzinach od 8.00 do 14.30/15.00 podczas dwóch tygodni ferii – od 10 do 14 lutego oraz od 17 do 21 lutego. Główne założenia to zdrowy i aktywny wypoczynek, ćwiczenie umiejętności społecznych, nauka wspólnego podejmowania decyzji i kompromisów oraz współpracy podczas gier i zabaw. Uczestnicy dzięki wycieczkom do muzeów poznają kulturę i tradycję polską i będą uczyć się z nią obcować, a z kolei podczas zajęć plastycznych, sportowych i muzycznych poszerzą swoje umiejętności i zdolności manualne oraz rytmiczne, a także zapoznają się z zasadami popularnych gier i konkurencji sportowych.

W Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 1 im. Zofii Nałkowskiej w Kobyłce akcję organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół ZSP nr1 Kobyłce „PRZYJACIELE JEDYNKI”. Główne atrakcje to m.in. wycieczki do kina Helios, seanse filmowe w MOK, wyjazdy na basen, do sali zabaw w Warszawie, do Muzeum Zabawek oraz do Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji

W Zespole Szkół Publicznych nr 2 akcję Zima w Mieście dla dzieci w wieku 6-11 lat organizuje Szkolne Stowarzyszenie Nauczycieli Szansa. W planie są m.in. seanse filmowe w MOK, spotkanie z policjantką i prelekcja na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, wyjazd na wystawę klocków LEGO na Stadionie Narodowym, do sali zabaw Inca Play  w Warszawie i Fiku-Miku w Łomiankach, do Muzeum Iluzji, Muzeum Kosmosu, spacer po Starym Mieście w Warszawie, a także zajęcia na pływalni w Ząbkach.

Więcej informacji

W Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce uczestnicy m.in. będą odbywali zajęcia sportowe boulderingu – trening wspinaczki na niskich wysokościach, pojadą do kina Helios, na basen, na wystawę klocków Lego na Stadionie Narodowym, na interaktywną wystawę TRICK 3D Gallery i do parku trampolin (zajęcia Jump Air). Odwiedzą także kino w MOK. W programie jest również zwiedzanie Sejmu RP.

Więcej informacji

Miejski Ośrodek Kultury organizuje „Zimę w mieście” dla dzieci od 6 do 11 lat w pierwszym tygodniu ferii (od 10 do 14.02) w godzinach od 8.00 do 16.00. Planuje dla dzieci wyjazd na basen w Warszawie, do kosmicznej sali zabaw Airo Space Kids, do kina na program edukacyjny „Ekstremalna pogoda”, do teatru Baj na spektakl „Emil z Lonnebergi” oraz do galerii figur stalowych w Pruszkowie.

Więcej informacji

Miejska Biblioteka Publiczna w Kobyłce chce w ramach tegorocznej zimy w bibliotece pod hasłem: "Zdrowe hece w Bibliotece" zwiększyć świadomość wśród dzieci – zwłaszcza poprzez atrakcje, warsztaty, zajęcia, pogadanki - dotyczącą wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, jako ścieżki oddalającej od nałogów. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat w drugim tygodniu ferii (od 17 do 21.02). W programie są m.in. zadania ruchowe, zawody, ćwiczenia z podziałem na drużyny, wspólne gotowanie, wyjazd do kina, do Muzeum Iluzji w Warszawie, wizyta u Harcerzy w Kobyłce, seans filmowy przy popcornie w Sali telewizyjnej w bibliotece, warsztaty w Manufakturze Cukierków oraz spektakl teatralny Teatru Maska z Krakowa - Baśń dla małych łakomczuszków - tajemnica zdrowych brzuszków.

Więcej informacji

Jednocześnie przypominamy - aby ferie przebiegły szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Poradnik Biura Prewencji Komendy Głównej Policji

Poradnik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

Poradnik Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zawierciu przygotowało film, zawierający 10 porad dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zimowego wypoczynku. W ciągu czternastu minut policjantka udziela dziesięciu praktycznych porad, które powinien znać i stosować każdy rodzic.

Film